Doom Eternal, Fallout 76 i Rage 2 trafiają na platformę Steam

Doom Eternal, Fallout 76 i Rage 2 trafiają na platformę Steam

Opublikowano 26.03.2019 10:45 -


Steam w ostatnich tygodniach stara się odbudowywać pozycję. Odświeżono wygląd aplikacji, a teraz dowiadujemy się o nowych grach, jakie pojawią się na platformie.

Firma Bethesda zapowiedziała wczoraj za pośrednictwem Twittera, że na Steam trafią nowe pozycje: wydane już Fallout 76, a także nadchodzące Doom Eternal, Rage 2, Wolfenstein: Youngblood i Wolfenstein: Cyberpilot. Oczywiście w pierwszej kolejności na Steam wskoczy Fallout 76, ale nie jestem przekonany, czy poprawi to sprzedaż tytułu, który był już przedmiotem żartów niektórych polskich sklepów („dorzucano” grę do kontrolera jako gratis).

Zapowiedź nowych pozycji na Steam jest na pewno dla sklepu dobrą wiadomością. Przypomnijmy, że Steam jest w defensywie, po tym, jak nieoczekiwanie pojawiła się dość duża konkurencja w postaci Epic Games Store. Metro Exodus, czyli tytuł zapowiadany na Steam, w ostatniej chwili przed premierą trafił na wyłączność właśnie na Epic Games. Od tego czasu było sporo kontrowersji i różnych zagrywek pomiędzy dwoma dostawcami.

Wątpię, że to akurat Fallout 76 podniesie jakość oferty sklepu, ale na pewno mogą liczyć na Doom czy Rage 2.

Wieści z Rozładowani.pl