Dominikanie przełamują mój stereotyp... piękną stroną internetową
Dominikanie przełamują mój stereotyp... piękną stroną internetową

Opublikowano 4 lata temu - 6


Niedzielny wieczór chyba doskonale się wpisuje w temat, który chciałbym dzisiaj Wam zaprezentować, poruszyć. Dawno nie doznałem takiego doświadczenia, kiedy stereotypy, które siedziały we mnie zostały przełamane w taki sposób, że powstał ogromny huk. Tak wielki przeraźliwy, że aż na moment mnie sparaliżowało. W końcu kiedy człowiek wchodząc na stronę widzi piękny, nowoczesny styl, który objawia się zamiast paradoksalnie piekielnej strony na pływających ramkach i menu we Flashu? Mowa o stronie internetowej Dominikanów, na którą w sumie do tej pory nie wiem jak trafiłem, gdyż do szeroko pojętego kościoła, to raczej mi daleko.

W końcu strony internetowe związane z ogólnie pojętą wiarą, to dla mnie doskonały sposób, by sprawdzić jak tworzyło się strony 20 lat temu. Pływające ramki, do tego animowany tekst tworzony poleceniem <marquee>, to taki standard. Często do tego wszystkie nawigacja oparta o technologie Flash, tylko po to by pojawił się efekt po najechaniu kursorem myszy. Dominikanie przełamali utarty (pewnie nie tylko w mojej głowie) stereotyp, że strona z tej kategorii tematycznej wcale nie musi być odrażająca. Ba, może być zwyczajnie ładna i czysta w odbiorze.

dominikanie

Pierwsza myśl, kiedy trafiłem do serwisu, to wspomniane zaskoczenie. Potem myśl, że z pewnością musieli wykorzystać komercyjny szablon, a tu guzik. Nawet gdyby okazało się, że szablon jest kupny, to i tak ktoś dołożył starań by serwis wyglądał, powiedzmy - właściwie. Okazuje się jednak, że za jego stworzeniem stoi agencja Laboratorium EE, które to ma zdecydowanie więcej interesujących produkcji (np. NaszaKasa.org.pl). Całość przygotowana w bardzo pomysłowy sposób, szczególnie podoba mi się nagłówek. Jest może i miało ergonomiczny, ale za to bardzo efektowny.

Jakby tego było mało, Dominikanie kilka dni temu opublikowali interesujący logotyp, który został zaprojektowany na okazje 800 lecia istnienia zakonu.

Zrzut-ekranu-2015-03-06-o-11.57.13-700x372

 

Podsumowując to jeden ze stereotypów z mojej głowy zniknął i to z hukiem. Można śmiało witrynę internetową postawić na piedestale i pokazywać całej społeczności wyznaniowej. Okazuje się, że grupy społeczne, które kojarzą się z twardą, zakurzoną tradycją, mogą być nowoczesne i z niczym się to nie gryzie. Jestem dalej zaskoczony, ale śmiało mogę rzec, że ta strona to kawał dobrej roboty, aż miło popatrzeć.

PS Wiedzieliście, że dominikanie mają własnego Instagrama? ;-))