Domeny takie jak Kowal.ski stają się rzeczywistością, nowa domena .SKI już chwilę w sieci
Domeny takie jak Kowal.ski stają się rzeczywistością, nowa domena .SKI już chwilę w sieci

Opublikowano 4 lata temu - 2


Świat nowych domen, to miejsce gdzie dynamika zmian jest naprawdę duża. Szczerze mówiąc, trochę temat ostatnio przespałem i przegapiłem jedną z ciekawszych premier. Domena .SKI, dedykowana wszystkim fanom czy też branży narciarskiej, to rozwiązanie, które może się sprawdzić nie tylko tam. Ze względu na charakterystykę, jak się domyślacie doskonale może się ona nadać chociażby na portfolio, ze względu na popularność w Polsce nazwisk, kończących się na .SKI.

Domena została udostępniona na początku września, wówczas pierwszego dnia sprzedano ponad 3 tysiące sztuk, co wynikiem oszałamiającym może i nie jest, ale nie rokuje ona źle. Do tej pory, sprzedano ich ponad 5 tysięcy. Zastanawiam się jaki procent stanowi polski klient, wykorzystujący potencjał tej domeny, związany właśnie z nazwiskiem. Równie ciekawa jest odpowiedź na pytanie, czy właściciel rejestru zdawał sobie sprawę z tego potencjału biznesowego w kontekście naszego kraju.

Ciekawostką jest to, że ktoś już wpadł na pomysł, by wykupić domenę Kowal.SKI. Szykuje się spory zarobek?

Sama końcówka niestety do najtańszych nie należy. Wśród polskich rejestratorów cena oscyluje w granicach 150zł, co w dobie  mediany cenowej, jest wartością z górnej półki. Patrząc na zachodnie serwisy, cena ze względu na wartość dolara jest jeszcze wyższa (44$). No ale jak to mówią, za oryginalność trzeba zapłacić.