Domena .VIP już do kupienia - przy tej okazji pobiła wszelkie rekordy sprzedaży

Domena .VIP już do kupienia – przy tej okazji pobiła wszelkie rekordy sprzedaży

Opublikowano 19.05.2016 11:26 - 1


Ostatnie dni w świecie nowych domen, to naprawdę dynamiczny czas. Najpierw łamiąca wiadomość o tym, że Twórca WordPress zdecydował się na kupno .BLOG, przez figuranta, a teraz kolejne rewelacje. Mianowicie, wystartowała nowa domena .VIP. Nie było by w tym niusie nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że pobiła wszelkie rekordy sprzedaży w pierwszych dniach publicznej dostępności.

Zwykle oceniam to czy dana domena odniesie sukces, po pierwszych dniach sprzedaży od momentu jej udostępnienia. Zasada jest prosta, jeśli po pierwszym dniu od publicznej dostępności, sprzeda się kilkaset sztuk, to raczej nie ma mowy o globalnym sukcesie. Sytuacja zmienia się, kiedy na taką końcówkę zdecyduje się kilkanaście tysięcy ludzi. Tak było chociażby w przypadku domeny .BERLIN, której w pierwszym dniu sprzedało się ponad 35k sztuk.

Oczywiście domena z nazwą stolicy naszych sąsiadów, nie była liderem tego rankingu, tylko domena .WANG, która odnotowała 60k sztuk sprzedanych w pierwszych dniach. Mamy jednak teraz nowe lidera, gdyż .VIP osiągnęła absolutnie paraliżujące wartości:

  • w ciągu pierwszych 15 minut: sprzedano ponad 45k sztuk!
  • po 30 minutach, było już 53k!
  • 89k po pierwszej godzinie

Od 17 maja, czyli przez niecałe dwa dni sprzedano niespełna 140k sztuk, to oszałamiająca wartość, którą trudno będzie przebić. Taka ilość pozwoliła się uplasować tej końcówce, w kilka dni po premierze na 19 miejscu najpopularniejszych nowych końcówek.

Okazuje się, że wiele osób zdecydowało się na bycie bardzo ważną osobą, posiadającą odpowiednie rozszerzenie. Z pewnością dobra cena, bo raptem $10 to niewygórowane wymagania (GoDaddy), przyczyniła się do tego rekordu. Poprzeczka ustawiona wysoko, ale to tylko kwestia czasu, kiedy pojawi się nowe, interesujące rozszerzenie dla… obywateli Chin.

Wieści z Rozładowani.pl