Domena .TOKYO po pierwszym dniu uzyskała 10 000 rejestracji - sukces i porażka zarazem? | DailyWeb.pl
Domena .TOKYO po pierwszym dniu uzyskała 10 000 rejestracji - sukces i porażka zarazem?

Opublikowano 5 lat temu - 3


Patrząc na dość ogromną popularność końcówki .BERLIN, spodziewałem się szczerze japoński odpowiednik .TOKYO, pobije ją popularnością bez większych problemów. Niestety stało się inaczej, co cała branżę domenową bardzo mocno zaskakuje.

Gdyby rozpatrywać geodomenę .TOKYO i przyrównać ją do innych domenowych końcówek i ich popularności po pierwszym dniu udostępnienia, okazałoby się, że wyniki są zaskakujące. Japońska domena zostałaby zdecydowanie wpisana w kategorie wielkich sukcesów. W końcu 10k sztuk, zarejestrowanych pierwszego dnia, to wartość zdecydowanie zawyżająca średnią. Niemniej oczekiwania wobec tej domeny były zupełnie inne. W końcu miasto to posiada 13 milionów mieszkańców, co czyni je 4 najbardziej zaludnionym miastem świata (źródło). W związku z tym nic dziwnego, że oczekiwania były potężne, a ja osobiście spodziewałem się nawet rychłych zmian na fotelu lidera. Paradoksalnie lepiej wypada start berlińskiej geodomeny .BERLIN, która osiągnęła ponad 30 000 rejestracji.

Rzeczywistość jednak okazała się zgoła odmienna, co oczywiście budzi masę pytań. Czyżby Japończycy nie widzieli potencjału swojej geodomeny? Co z inwestorami zagranicznymi? Czy popularność tej domeny jeszcze gwałtownie się zwiększy? Tych i wiele innych pytań się pojawia, patrząc na skromne 10k zarejestrowanych końcówek. Być może prawdziwa popularność jeszcze przed nią?