Domena stworzoną z myślą o każdej matce, okazuje się wielkim hitem

Domena stworzoną z myślą o każdej matce, okazuje się wielkim hitem

Opublikowano 13.05.2016 8:07 -


Jak określić kryteria sukcesu i porażki w przypadku nowych domen? Najprościej to udostępnić ją do sprzedaży i niech rynek zweryfikuje jej cenę, przydatność i ostatecznie wskaże kciuka w górę lub w dół. Tak właśnie to mniej więcej działa w przypadku nowych domen i można śmiało rzec, że domeny sprzedające kilkaset sztuk pierwszego dnia dostępności – raczej rynku nie podbiją. Inaczej jest wówczas, gdy sprzedaż idzie w tysiącach. Kierując się tymi kryteriami, nowa domena .MOM osiągnęła spory sukces.

Już pierwszego dnia, w dwie godziny od otwarcia dostępności domeny, odnotowano sprzedaż wielkości 10 tysięcy sztuk, co jest wynikiem lepiej jak dobrym. Oczywiście, prawdziwi rekordziści sprzedali ponad 30k sztuk pierwszego dnia (np. domena .BERLIN). Co ważne, domena stworzona z myślą o matkach (mamach), od początku maja – została zarejestrowana ponad 40 tysięcy razy! Ten wynik pozwolił uplasować się tej końcówce w bardzo krótkim czasie w okolicach TOP50 najpopularniejszych nowych domen.

Ile przyjdzie zapłacić za mamciną domenę? Ceny są zbliżone do siebie, kupując jednak bezpośrednio od operatora przyjdzie nam zapłacić $39 i tyle samo za przedłużenie. Wyjątkiem są domeny czteroznakowe i krótsze, gdzie odpowiednio kosztują od $11k do $220.

To już kolejna interesująca domena w palecie Uniregistry. Wygląda na to, że mają nosa do inwestycji, bo jak tak dalej pójdzie, to pieniądze włożone w .MOM szybko się zwrócą. A dla nas użytkowników, to ciekawa alternatywa w gąszczu wszystkich nowych, bardziej i mniej ciekawych rozszerzeń.

Wieści z Rozładowani.pl