Pojawiły się także informacje o domenach na których skorzystają zwykli użytkownicy i to w dodatku bez ponoszenia żadnych opłat. Mowa o dwóch nowych końcówkach .GA i .ML. Pierwsza z nich związana jest z Gabonem, której okres Sunrise trwał do 11 lipca (okres w którym pierwszeństwo zakupu mają właściciele praw do marek). Od 1 września oficjalnie .GA będzie dostępna dla wszystkich bez żadnych dodatkowych opłat. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to domena ladyGa.ga? ;-)

Drugą domeną jest .ML, która związana jest z państwem o nazwie Mali. To właśnie ona jest oficjalnie pierwszą afrykańską i to w pełni darmową domeną. Co ciekawe nie ma żadnych ograniczeń rejestracyjnych, gdzie często darmowa rejestracja obejmuje tylko obywateli konkretnego kraju. Tutaj rejestracja od dziś jest dostępna dla wszystkich, kompletnie za darmo. Rejestracja domeny .ML jest realizowana za pośrednictwem strony https://www.dot.ml, która aktualnie chyba sobie nie radzi z zainteresowaniem ;-) Jaka domena przychodzi mi do głowy? Mercedes.ML :-)

Mam pewne obawy co do wykorzystania powyższych domen. Oby ze względu na brak opłat nie stały się łakomym kąskiem dla wszelkiej maści spamerów. Z drugiej strony, to chyba nieuniknione.