Serial Dom z papieru na Netflix niemalże od pierwszego odcinka uzyskał etykietę „kultowego” i to wśród sporej grupy fanów. Oczywiście później serial miał swoje lepsze i gorsze momenty, ale mimo wszystko dalej utrzymuje poziom, do którego nas przyzwyczaił. Teraz czas na wielki finał serialu, którego ostatni sezon został podzielony na dwie części.

Pierwsza z nich, czyli Dom z papieru sezon 5: część I jest od dzisiaj dostępna na Netflixie. Jestem w gronie szczęściarzy, którzy mogli obejrzeć pierwsze dwa odcinki, jednak z powodów spoilerowych przyznaję szczerze, że nie dało się przygotować „bezpiecznej” recenzji nawet po dwóch odcinkach. Jedno jest pewne: jest co oglądać!

Dom z papieru sezon 5 część I już na Netflix

dom z papieru 3

Kiedy zaczęliśmy pisać 5. część w środku pandemii, czuliśmy, że musimy zmienić to, czego oczekiwano od 10-odcinkowego sezonu i wykorzystaliśmy wszelkie dostępne narzędzia, aby dać poczucie finału sezonu lub finału serialu już w pierwszej części. Zdecydowaliśmy się na agresywny styl, stawiając nasz gang złodziei na krawędzi. W drugiej części skupiamy się bardziej na emocjonalnej sytuacji bohaterów. To podróż po ich sentymentalnej mapie, która łączy nas bezpośrednio z ich odejściem.

– powiedział Álex Pina, twórca serialu.

Netflix prezentuje pierwsze zdjęcia z ostatniego sezonu Domu z papieru. Napad trwa, zbliża się wojna, a przywódca gangu stracił kontrolę. Zbliża się koniec serii stworzonej przez Álexa Pinę.

Pierwsze zdjęcia z ostatniego sezonu ujawniają chaos zarówno w Banku Hiszpanii, jak i poza nim – Profesor jest zaskoczony po tym, jak Sierra znajduje jego kryjówkę, a Lizbona jest bezpieczna w banku. Rozpoczyna się wojna i widzimy, jak gang złodziei musi pokazać swoją najtwardszą stronę, aby przetrwać, napędzany cierpieniem, większą ilością broni i desperacją, wynikającą z braku planu.