Dokumenty Google z nową funkcją: śledzenie zmian na żywo

Dokumenty Google z nową funkcją: śledzenie zmian na żywo

Opublikowano 22.08.2019 13:06 -


Szereg nowych funkcji jest przygotowywanych przez Google do wdrożenia w Dokumentach. Część z nich jest już wprowadzona, a część czeka w kolejce. Jedną z nowości jest możliwość śledzenia aktualizacji w czasie rzeczywistym.

Chodzi o zmiany wprowadzane przez współpracowników, którzy pracują z nami nad konkretnym dokumentem. Całość wyświetlana jest w nowym pasku bocznym, znajdziemy tam aktualizacje w czasie rzeczywistym dokonywane przez inne osoby, które pracują na pliku.

Wyświetlone informacje pokażą nam nazwę użytkownika, awatar jego profilu, odpowiedni kolor przypisany danej osobie, datę i godzinę dokonania zmian. Funkcja jest przyjazna dla osób korzystających z czytników ekranowych (ChromeVox, NVDA, JAWS lub VoiceOver). Dzięki temu zmiany można odczytać na głos. Opcja pozwala na śledzenie zmian, możemy dokonać wyboru czy śledzimy wszystkie osoby pracujące nad plikiem, czy też zmiany dokonywane przez konkretną osobę.

Jest to już kolejna funkcja ułatwiająca dostęp w Dokumentach Google czy też w Dysku Google. Nowe opcje w zaktualizowanym pasku bocznym są wprowadzane stopniowo i od wczoraj pojawiają się już we wszystkich wersjach G Suite. Operacja aktualizacja potrwa maksymalnie kilka tygodni. Funkcja ma być domyślnie dostępna, można ją włączać i wyłączać w Ustawieniach Dokumentów Google.

Aby zobaczyć zmiany na żywo, wystarczy otworzyć Ustawienia ułatwień dostępu. W tym celu przechodzimy do Narzędzi, następnie Ustawienia ułatwień dostępu i tam zaznaczamy opcję „Włącz obsługę czytnika ekranu”. Następnie wybieramy funkcję „Pokaż zmiany na żywo”. To wszystko.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację