Dodałem stronę do Google News, ruch większy o 100%. Czy to tylko zbieg okoliczności?

Opublikowano 18.04.2017 21:03 - 14


Każdy sposób na nowy, dodatkowy ruch na blogu to pomysł, którym trzeba podążać. Pierwsza próba, była bardzo nieudana i niestety z powodów technicznych, nie zostaliśmy dodani do Google News. Przy drugim podejściu i po usunięciu drobnych usterek, oto znaleźliśmy się w serwisie z wiadomościami od Google. Dodali nas po kilku dniach, a ruch nam się powiększył o ponad 100%. Pytanie, czy to jednak na pewno dzięki Google News?

Problem Wiadomości Google jest taki, że z tego co udało mi się ustalić, nie ma fizycznej możliwości sprawdzenia ruchu z tego serwisu. Dodatkowy, spory ruch pochodzi prawdopodobnie z SERPów lub wspomnianego GN, ale gwarancji nie ma, bo... jedyne co widzimy w Google Analytics, to że trafiają do nas użytkownicy, ze słowa kluczowego: (not provided). A to oznacza, że trafił do nas ktoś zalogowany do swojego konta Google, wówczas wedle mojej najlepszej informacji, nie można wyłuskać skąd on się tak naprawdę u nas wziął.

Google News czy zbieg okoliczności?

Cały ruch trafia na wpis związany z Chromem i wtyczkami, który pojawił się dzisiaj. Sęk w tym, że właśnie skończyły mi się pomysły na to, jak ustalić czy to ruch bezpośrednio z SERPów, czy właśnie z Google News. To co jednak wiem na chwilę obecną:

  • Google Search Console, podpowie dopiero za dwa dni (opóźnienie w prezentowaniu danych)
  • Wpisu o wtyczkach do Chrome, niby nie ma w Google News (mimo, że trafił do dedykowanego kanału RSS)
  • przy okazji obserwacja: Google News indeksuje informacje, poza wskazanym miejscem/kategorią

Czy to w takim razie zwykły zbieg okoliczności, a sam wpis trafił w chodliwe słowo kluczowe w SERPach? Mądre głowy, z pomysłami, zapraszam do podpowiedzi, bo nie wiem czy otwierać szampana na pojawienie się w Google News, czy to zwykły zbieg okoliczności. Bardzo fortunny, ale jednak zbieg okoliczności?

Wieści z Rozładowani.pl