Przykładem takiej zmiany jest promka, która właśnie się pojawiła. Firma dorzuca 24-miesięczną ochronę na ekrany w serii telefonów Mi 10. Z doświadczenia wiem, że nie trudno o zniszczenie ekranu, a kupując nowe urządzenie i wydając na nie konkretną kwotę, warto mieć takie ubezpieczenie.

image001

W informacji przekazanej przez polski oddział Xiaomi możemy przeczytać:

„Xiaomi przygotowało kolejne udogodnienia dla klientów zainteresowanych zakupem najnowszych smartfonów serii Mi 10.  Osoby, które kupią Mi 10 lub Mi 10 Pro w dowolnym autoryzowanym salonie Mi Store (po ich otwarciu), sklepie online (mi-home.plmi-store.plmimarkt.pl) lub u partnerów: RTV EURO AGD, Media Markt, NEONET, Media Expert lub na x-kom będą mogli skorzystać z jednorazowej, bezpłatnej wymiany ekranu w czasie całego okresu gwarancyjnego. Usługa obejmuje wyłącznie urządzenia, których ekrany zostaną uszkodzone w wyniku nieumyślnego działania. Smartfony serii Mi 10 są objęte 24-miesięczną gwarancją. Oferta obowiązuje przez cały okres dostępności modeli”.

Mijają godziny, a ja dalej niewiem, co sądzić o Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro – flagowce bez szału

Jak widać, gwarancja obejmuje telefony zakupione nie tylko w sklepach Mi Store, ale także u zewnętrznych sprzedawców. Zastanawia mnie tylko zastrzeżenie, że chodzi o uszkodzenia wywołane „nieumyślnym działaniem”. Rozumiem, że firma musi się jakoś zabezpieczyć, ale jak takie uszkodzenie będzie weryfikowane?