Do WordPress 5.0 jeszcze chwila, a już można zobaczyć nowy motyw Twenty Nineteen

Do WordPress 5.0 jeszcze chwila, a już można zobaczyć nowy motyw Twenty Nineteen

Opublikowano 22.10.2018 9:27 -


Wielkimi krokami zbliżamy się do WordPress oznaczonego numerkiem 5.0. Już teraz jednak, zanim pojawi się aktualizacja, możemy zobaczyć nowy motyw domyślny Twenty Nineteen, który zostanie dostarczony wraz z nową wersją WP. Wiecie co? Wygląda naprawdę nieźle.

WordPress to jedno z tych narzędzi, które się wielbi — nawet mimo licznych wad, które wybacza się po prostu dzięki ogromowi zalet. Nie ma przypadku w tym, że już 31% całego internetu, zasilane jest przez WordPress. To w końcu kawał świetnego narzędzia, które (umiejętnie wykorzystane) potrafi zrobić naprawdę wiele.

Kiedy WordPress 5.0?

Pytanie o nową wersję przewija się we wszelkich dyskusjach na temat WP. Wedle zapowiedzi społeczności twórców, oficjalna data wypuszczenia wersji WordPress 5.0, to 19 listopada. Oczywiście istnieje potencjalnie szansa, że data ta się zmieni, lecz na razie tak wygląda oficjalna informacja na ten temat.

Twenty Nineteen

Na nową wersję przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, ale w międzyczasie możemy obejrzeć już prawie gotowy, nowy motyw Twenty Nineteen, który zostanie oficjalnie wypuszczony razem z WordPress 5.0.

Przykładowy widok postu — Twenty Nineteen
Przykładowy widok strony głównej Twenty Nineteen

Nowy motyw będzie także kompatybilny w pełni z Gutenbergiem, na którego prezentację w wersji 5.0 także możemy liczyć. To zupełnie nowy sposób edycji treści (przynajmniej dla WordPress, bo samo rozwiązanie znane jest już z konkurencyjnych CMSów). Po wcześniejszym zalogowaniu będziecie mogli treści edytować bezpośrednio z poziomu strony głównej.

Wracając jednak do samego motywu, twórcy zapewniają o uniwersalnym charakterze nowej propozycji. Będzie można go sprawnie zastosować do stron biznesowych, jak i typowych blogów. Jego cechą charakterystyczną ma być minimalizm i zwrócenie szczególnej uwagi na typografię.

Kilka różnych mockupów możecie także zobaczyć tutaj:

Całość rzeczywiście wygląda naprawdę smacznie. Zaryzykuję nawet stwierdzeniem, że to jeden z ładniejszych projektów, który widziałem ostatnio, jeżeli chodzi WordPress. Teraz pozostaje tylko czekać do 19 listopada, by oficjalnie przekonać się o jego walorach.


Zapraszam także do przejrzenia naszych ręcznie wybranych propozycji, gdybyście szukali innych darmowych motywów do WordPress.

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz