Długo wyczekiwana aktualizacja PS4 - sporo nowości, w tym Remote Play na Androidzie

Długo wyczekiwana aktualizacja PS4 – sporo nowości, w tym Remote Play na Androidzie

Opublikowano 7.10.2019 13:32 -


Sony poinformowało właśnie na swoim blogu, że w tym tygodniu wypuszczona zostanie najnowsza wersja oprogramowania dla PlayStation 4. Wersja oznaczona numerem 7.00 dostępna będzie na całym świecie, a wprowadzi kilka nowych funkcji, w tym aktualizacje „Party” i Remote Play.

Kilka miesięcy temu pojawiła się wersja beta, która zawierała ulepszoną wersję funkcji Party. Teraz opublikowane zostają już bardziej konkretne informacje, co dokładnie zawierać będzie ulepszenie.

Funkcja Impreza w PlayStation 4

Pozwala ona na rozgrywkę ze znajomymi, a także innymi członkami PSN.

  • Zwiększono maksymalną liczbę użytkowników z 8 do 16 w jednej drużynie
  • Ulepszono łączność sieciową
  • Poprawiono jakość dźwięku
  • Dodano obsługę ułatwień dostępu, łącznie z transkrypcją czatu (na razie w USA)

Sony zapewnia, że jakość dźwięku została znacząco poprawiona. Ulepszono także cały back-end, co ma zapewnić stabilniejsze działanie usługi. Do tej pory zgłaszano sporo problemów dotyczących połączeń między użytkownikami, teraz zostały poprawione.

Długo oczekiwana funkcja transkrypcji czatu wreszcie jest dostępna. Niestety na razie w Stanach Zjednoczonych, ale nie jest wykluczone, że kolejne kraje otrzymają funkcję niebawem.

Remote Play

Coś dla osób, które korzystają z funkcji przesyłania strumieniowego rozgrywki na inne wyświetlacze i urządzenia. Zaktualizowane usługę, a teraz rozgrywka na iPadzie i iPhonie jest jeszcze bardziej komfortowa, podobnie na urządzeniach z Androidem. Kontroler na tych urządzeniach jest wyświetlany cały czas, pozwolono także na blokowanie orientacji ekranu. Gracze od teraz mogą korzystać także z kontrolerów DualShock 4 podczas grania na iPadzie, iPhonie i Macu. Oczywiście Maci otrzymają tę funkcję dopiero razem z macOS Catalina, który wyjdzie lada dzień.

Aktualizacja ma pojawić się w tym tygodniu.

źródło: playstation.com

Wieści z Rozładowani.pl