Każdego dnia widzimy dziesiątki znaczków na ubraniach, produktach, sprzęcie AGD itd. i nawet sobie z tego nie zdajemy sprawy. Logotyp twojego smartfonu na przykład jest pierwsza rzeczą, która widzisz rano jak się budzisz i wyłączasz budzik. Zastanów się nad tym, logo są wszędzie!

W jaki sposób logo ma wpływ na twoich klientów i na sprzedaż

Wyobraź sobie, ze masz naprawdę zły dzień. Spóźniłeś się do pracy bo kłóciłeś się ze swoim sąsiadem. Twój szef nie jest zadowolony z twoich ostatnich wyników. Pada deszcz i zapomniałeś parasolki w domu. Już nie może być gorzej prawda? Podczas powrotu do domu zatrzymujesz się w supermarkecie, aby kupić kasze bulgur na kolacje. Na półce przed tobą widzisz różne opakowania bulguru różnych marek. Która wybierzesz? Według badań przeprowadzonych przez Markie de Vries z Uniwersytetu Radboud w Nijmegen (Holandia), raczej wybierzesz markę, która już znasz. Jest to kwestia psychologiczna. Człowiek poczuje się bardziej bezpieczny, jeśli zobaczy cos, z czym jest już zaznajomiony. A teraz przejdźmy do punktu widzenia producenta. W jaki sposób, jako producent, sprawiasz ze twoja marka od razu jest rozpoznawana przez klienta? Odpowiedź jest na wyciągnięcie ręki. Potrzebujesz mądrego i chwytliwego znaczka, który będzie przedstawiał osobowość twojej marki. To właśnie w ten sposób wyróżniasz się na rynku i obejmujesz pozycje dominującą w niszy gospodarczej.

R E K L A M A

Jak stworzyć logo, który każdy zapamięta?

Projektowanie znaczka jest łatwe. Ale projektowanie prostego i łatwego do zapamiętania logo, który odzwierciedla cele i walory twojej firmy, to już bardziej skomplikowana rzecz. Do tego potrzebne jest dogłębne zrozumienie osobowości firmy i przemysłu, w którym operujesz. Należy także pamiętać o specyficznych aspektach każdej powierzchni (opakowanie, podarunki promocyjne, materiały marketingowe, itp.), na których będzie znajdować się twoje logo. Załóżmy na przykład, ze zdecydowałeś się umieścić logotyp na dużym bilbordzie w centrum miasta. W jaki sposób uda ci się przyciągnąć uwagę twojej grupy docelowej (przechodni, osoby czekające na autobus, itp.)? Posiadasz tylko kilka sekund aby zrobić pierwsze wrażenie. Pomyśl o tych wszystkich znanych logo, które utkwiły Ci w pamięci. Co takiego sprawia, ze są one zapamiętywane? Udało nam się zgromadzić kilka wskazówek, które pomogą ci utworzyć twój własny design który nie umknie uwadze twojej grupie docelowej.

 1. Podążaj za wyjątkowością. Jedyne w swoim rodzaju logo rożni się od innych projektów, dlatego tez można go od razu zidentyfikować.
 2. Skup się na kolorach. Jeśli jesteś międzynarodową firma, upewnij się ze kolory które wybierasz są uznane za stosowne w każdym z twoich docelowych rynków. Istnieje ryzyko, ze paletka koloru która może przyciągnie klientów z państwa A może odgonić klientów z państwa B.
 3. Bądź prosty. Czyste, proste logo bez zbędnych detali jest łatwiejsze do zapamiętania niż powikłany design z dużą ilością graficznych elementów. Pomyśl o tych ikonicznych znaczkach używanych przez BMW, McDonald’s, Google i innych znanych firm. Te logo są tak banalnie proste, ze można je narysować w mgnieniu oka!
 4. Miej na uwadze sposób w jaki twoje logo będzie wyglądało w różnych kontekstach, w tym na opakowaniach, wizytówkach, stronie internetowej itd.
 5. Uzyskaj informacje zwrotna. Zanim zdecydujesz się na logo powinieneś się dowiedzieć w jaki sposób konsumenci reagują na design. Wybierz grupę osób (grupa kontrolna) która odpowiada twojej definicji idealnego konsumenta. Pokaż im 2-3 wersje twojego logo. Uzyskaj informacje zwrotną i określ który projekt wygrał.

Jak zrobić logo za pomocą programu online

W dzisiejszych czasach brak umiejętności kreatywnych nie jest już problemem. Jeśli projektowanie nie należy do twoich mocnych stron, nie martw się, istnieje dużo internetowych programów generujących logo online. Przygotowaliśmy instrukcje i wskazówki, aby pomoc ci utworzyć świetne logo. Sprawdź jakie to latwe!

 1. Wejdź na stronę Logaster i kliknij na“Stwórz darmowy logo”
  logaster1
 2. Wprowadź nazwę twojej firmy i wybierz branże w jakiej operujesz.
  logaster2
 3. Logaster wygeneruje dziesiątki projektów logo wykonanych na zamówienie dla Twojej firmy. Jeśli czujesz się przytłoczony różnorodnością opcji, wprowadź słowa kluczowe, aby zawęzić wyszukiwanie.
  logaster3
 4.  Jeśli nie jesteś w pełni zadowolony z wybranego logo, możesz zmienić jego ikonę, kolory, tekst i czcionkę.
  logaster4
 5. Gdy projekt będzie gotowy, pobierz go na dysk twardy. Dostępne formaty to PNG, JPEG, SVG i PDF.
  logaster5

Tylko dzięki zrozumieniu prawdziwej roli tożsamości marki w rozwoju firmy można stworzyć logo, które będzie zarówno atrakcyjne wizualnie, jak i skuteczne. Pamiętaj, że logo to jeden z niewielu zasobów biznesowych, które działają na Twoją markę i zagwarantują sukces 24/7.


Tekst stworzony przez markę Logaster.


Posłuchaj nas!