DJI tworzy swój pierwszy dron wyścigowy FPV

DJI tworzy swój pierwszy dron wyścigowy FPV

Opublikowano 29.07.2019 12:26 -


DJI do tej pory tworzyło drony do filmowania, a jakość ich wykonania była najwyższej klasy. Sprzęt tej firmy zyskał dużą popularność na całym świecie, pomijając kwestie prywatności. Teraz DJI tworzy drona wyścigowego typu FPV.

Drony FPV to sprzęt, który umożliwia pilotowanie z punktu widzenia pierwszej osoby. Osoba sterująca ma wrażenie, jakby siedziała „w kabinie” latającego obiektu. Pozwala to na znacznie bardziej dynamiczne latanie.

Dron sportowy od dji?

Informacje o przygotowywaniu tego typu sprzętu zostały ujawnione przez DroneDJ. DJI zarejestrowała właśnie trzy nowe urządzenia: DJI FPV Air Unit, DJI FPV Remote Controller i DJO FPV Goggles. Warto zauważyć, że firma nie pierwszy raz podchodzi do tego typu tematyki. W 2017 roku wypuszczono zestaw DJI Goggles, dedykowany VR PlayStation. Zestaw umożliwiał współpracę z różnymi dronami DJI, było to jednak zbyt toporne rozwiązanie, dlatego na tym się wtedy zakończyło.

Teraz latająca jednostka FPV, w zestawie z dedykowanymi okularami i kontrolerem brzmi znacznie ciekawiej. Będzie on przystosowany do wyścigów, oferując wysoką zwrotność. Rynek typowo wyścigowych dronów stale się rozrasta, dziwne byłoby, gdyby lider dronów konsumenckich tego nie wykorzystał.

Poznajcie Ronin-SC – gimbal od DJI, ultralekki i poręczny, robi wrażenie!

DJI w grupie dronów wyścigowych nie będzie musiała zaczynać od zera. Jej doświadczenie powinno postawić firmę od początku na wysokiej pozycji. Sprzęt konkurencji zazwyczaj tworzony jest z gotowych elementów, przez co drony są niezwykle awaryjne. Drony DJI ze swoją gwarancją i pakietem ochrony powinny wypełnić lukę i zdobyć spore zainteresowanie wśród fanów.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie wyścigowe drony DJI pojawią się na rynku. Niemniej jednak ostatnie, częste premiery sprzętu tej firmy dają nadzieję, że będzie to raczej szybciej niż później.

Wieści z Rozładowani.pl