DJI tworzy aplikację, która pokaże nam drony w okolicy

DJI tworzy aplikację, która pokaże nam drony w okolicy

Opublikowano 14.11.2019 12:10 -


Drony są coraz bardziej popularne, w naszym kraju non stop przybywa właścicieli latających urządzeń. DJI jest bez wątpienia przodującym producentem dronów, dlatego firma wpadła na genialny pomysł. Tworzy aplikację, która będzie śledzić drony w naszym otoczeniu.

Bez wątpienia od razu na myśl przychodzi mi FlightRadar24 i śledzenie samolotów, które latają po świecie. DJI idzie tym śladem i pokaże nam tym razem drony. Jak się chwilę zastanowić, to faktycznie dziwne, że do tej pory żadna poważna aplikacja tego typu nie powstała.

DJI przekonuje, że narzędzie zostanie uruchomione w 2020 roku, nie potwierdzono jednak kiedy dokładnie. Na początek otrzymamy śledzenie w zasięgu 1 kilometra, a jak firma otrzyma wszystkie zezwolenia od organów regulujących, zasięg ma być znacznie zwiększony.

W aplikacji otrzymamy informacje na temat wysokości, na jakiej znajduje się dron, jego prędkości, kierunku podróży, a także położenia operatora takiej maszyny. Dodatkowo pojawi się numer identyfikacyjny urządzenia, jeśli ten został zarejestrowany.

Aplikacja od DJI będzie śledzić także drony innych firm

Według zapewnień DJI, aplikacja pokaże nam drony również producentów zewnętrznych. Zatem na mapie nie będziemy widzieli jedynie Sparków i Maviców. Do śledzenia narzędzie wykorzystuje protokół Wi-Fi Aware na urządzeniach mobilnych, pozwala on na odbieranie sygnału Wi-Fi bezpośrednio z drona bez konieczności nawiązywania z nim połączenia dwukierunkowego.

DJI mówi, że „aplikacja będzie dla każdego, kto posiada smartfona. Będzie to możliwość do monitorowania pobliskich dronów w celu zapewnienia bezpieczeństwa i spokoju”. Wszystko wskazuje na to, że DJI chce przypodobać się agencji FAA, że firma robi, co może, aby dane lotów były przejrzyste i dostępne, tak aby agencja nie wychodziła z kolejnymi zarzutami.

Wiceprezes DJI ds. Polityki i spraw prawnych, mówi:

„Na całym świecie władze lotnicze twierdzą, że zdalna identyfikacja jest kluczem do umożliwienia bardziej skomplikowanego użytkowania dronów oraz do rozwiązania problemów związanych z bezpieczeństwem. Zobowiązaliśmy się do dostarczenia rozwiązania, które będzie natychmiast dostępne na całym świecie, bez dodatkowej infrastruktury ”.

Sam jestem ciekawy aplikacji, a jej atutem bez wątpienia będzie to, że będzie darmowa. Na pewno skorzystam z niej, aby śledzić wścibskich sąsiadów.

źródło: digitaltrends.com

Wieści z Rozładowani.pl