Sam mam przyjemność użytkować DJI Mini 2, który jest moim pierwszym dronem i jestem z niego mega zadowolony. Każda kolejna nowość w ofercie chińskiego producenta wywołuje niemałe poruszenie wśród fanów latających robotów. Teraz pojawiły się informacje na temat premiery DJI Mavic 3 Pro.

Nowy dron od DJI ma być wreszcie znacząco odświeżony w porównaniu z poprzednimi wersjami. Najważniejsza cecha to przede wszystkim dodatkowa kamera w dronie, a także jeszcze dłuższy czas lotu na jednej baterii.

DJI Pro 3 z dwiema kamerami

Standardowe drony dla amatorów oferują pracę na jednej baterii w okolicach pół godziny. Wersja Mavic 3 Pro jak sama nazwa wskazuje będzie bardziej dla profesjonalistów, jednak zapewne kilku amatorów-fotografów również skusi się na świeżynkę z dwoma kamerami.

Jeśli doniesienia serwisu Drone DJ się potwierdzą, to DJI może naprawdę zmienić podejście do dronów i rozwoju tej technologii. Próżno szukać takich parametrów, w miarę budżetowej cenie, nie mówiąc już o dwóch kamerach. DJI Mavic 3 Pro ma pojawić się jeszcze w listopadzie tego roku, a jak wiadomo DJI nie zapowiada wydarzeń z dużym wyprzedzeniem. Jest to zazwyczaj lakoniczna i tajemnicza informacja wypuszczana kilka dni przed premierą.

źródło: theverge.com

Bateria zapewniająca 46 minut lotu otworzy przed droniarzami gigantycznie możliwości. Najważniejsze, żeby karta pamięci była wystarczająca, bo przez trzy kwadranse można przygotować kawał dobrego materiału, nie patrząc zbytnio na ograniczenia czasowe. Jak DJI tego dokonało, skoro dołożona jest druga kamera, a co za tym idzie – sprzęt jest cięższy? Tego nie wiemy, miejmy nadzieję, że DJI Mavic 3 Pro nie wskoczy do najwyższej półki licencyjnej, a każdy amator będzie mógł pobawić się dronem oczywiście po wcześniejszym kursie.

Aktualnie w ofercie DJI znajduje się szeroki asortyment, gdzie każdy od amatora po profesjonalistę znajdzie coś dla siebie. Mam tu na myśli wersje Mini, czy Inspire. Od kilku lat można obserwować spory bum na drony, a przepisy, które weszły na początku tego roku sformalizowały zasady dla pilotów bezzałogowych amatorskich statków powietrznych.

Oczekujemy oficjalnych informacji od DJI i czekamy na premierę. Zobaczyć drona z jedną kamerą w akcji to już coś, ale zobaczyć drona z dwoma kamerami, który będzie latał ponad 45 minut – zacieram ręce.


Posłuchaj nas!