DJI Osmo Pocket to świetna kamera z gimbalem, która zmieści się w kieszeni

DJI Osmo Pocket to świetna kamera z gimbalem, która zmieści się w kieszeni

Opublikowano 30.11.2018 8:52 -


Ostatnimi czasy dużo ciekawego dzieje się na rynku foto. O ile pewnych rzeczy można się było spodziewać, to nowość od DJI w postaci kamery zintegrowanej z gimbalem jest sporym zaskoczeniem.

DJI Osmo Pocket to mniejsza wersja modelu Osmo i Osmo+, jest też tańsza (w przedsprzedaży 1649 zł). Jej kompaktowe wymiary mogą odrzucać dotychczasowych miłośników sprzętu firmy DJI. Muszę jednak przyznać, że ta mała kamera z trzyosiowym gimbalem ma całkiem dużo do zaoferowania.

Małe rozmiary, duże możliwości

Because Life is Big to motto, które przyświeca temu maluchowi. DJI łączy cechy gimbala z malutką kamerą. Dzięki temu firma chce nas uniezależnić od tony sprzętu i wielkich futerałów. Teraz możliwość płynnych ujęć o kinowej jakości ma być dostępne na wyciągnięcie ręki, ale i dać się schować w małej kieszeni.

Małe rozmiary nie umniejszają funkcjonalności urządzenia. DJI Osmo Pocket dysponuje dotykowym ekranem podglądu oraz wbudowanym akumulatorem o pojemności 875 mAh, co ma pozwolić na 140 minut nagrywania.

Kamera posiada matrycę CMOS 1/2.3 cala o rozdzielczości 12 MP (wielkości pojedynczego piksela 1.55 μm), obiektyw o polu widzenia 80 stopni i przysłonie f/2.0. Osmo Pocket pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K i 60 kl./s 100 Mbps oraz FHD w 120 kl./s, nagrywając dźwięk 48 KHz AAC. Oczywiście można nią też fotografować ;)

Trzyosiowy gimbal z Osmo Pocket oferuje 3 tryby: standardowy, flashlight (poziomy) oraz underslung (obrócony o 180 stopni). Kamera może pracować w kilku trybach znanych z innych urządzeń firmy: panorama, timelapse, motionlapse, story mode, FPV, nightshot oraz activtrack.

Czy to ma sens?

DJI ma w ofercie podobny sprzęt, jest on jednak znacznie większy. Osmo Pocket jest niezwykle kompaktowe (121.9×36.9×28.6 mm przy wadze 116 gramów), dzięki czemu można mieć ją zawsze przy sobie. Przy tak małych wymiarach ma całkiem dobre parametry i mnóstwo funkcji przejętych od większego brata. Teraz kamerka z gimbalem pozwoli sterować się nie tylko za pomocą smartfonu i dedykowanej aplikacji, ale również z wykorzystaniem małego wyświetlacza.

Im dłużej patrzę na nowe Osmo, tym bardziej mi się podoba. Widzę też kilka fajnych zastosowań dla tak kompaktowego sprzętu.

Wieści z Rozładowani.pl