Najnowszy gimbal DJI przeznaczony dla smartfonów może mieć magnetyczny system montażu. Doniesienia wskazują na dwa uchwyty, a cena urządzenia ma oscylować w granicach 150 Euro. 

Pierwszy z nich to pierścień, przypominający znane już uchwyty dostępne w sprzedaży, ale nie przeznaczone do gimbala, a do trzymania smartfona przez użytkownika. Drugi to magnetyczny klips mocowany na tylnej części obudowy. Wcześniej pokazywane wideo pokazuje jak w łatwy sposób użytkownicy montują smartfon na gimbalu z wykorzystaniem obydwu tych elementów. Zastosowanie magnetycznego uchwytu pozwala na znaczne skrócenie czasu montażu urządzenia, a co za tym idzie, szybciej będziemy mogli skorzystać z możliwości gimbala.

Specyfikacja DJI Osmo Mobile 4

Serwis WinFuture wskazuje, że nowy gimbal od DJI będzie wyposażony także w DynamicZoom. To rozwiązanie pozwoli na uzyskanie efektu zbliżenia znanego z profesjonalnych materiałów wideo. ActiveTrack w wersji 3.0 ma pozwolić na sprawniejsze podążanie za ludźmi i obiektami. W DJI Osmo Mobile 4 znajdą się też rozwiązania znane z poprzedniego modelu, czyli hyperlapse oraz możliwość sterowania gestami. Urządzenie pod względem technicznym również ma prezentować się interesująco. Łączność ze smartfonami ma być zapewniona dzięki Bluetooth 5.0. Bateria ma być zintegrowana z urządzeniem, a jej pojemność ma wynosić 2450 mAh, co ma pozwolić na pracę z gimbalem do 15 godzin. Ładowanie urządzenia ma odbywać się za pośrednictwem portu USB typu C. Gimbal ma ważyć 390 gramów. Portal WinFuture przewiduje, że cena urządzenia będzie oscylować w okolicach 150 Euro.

Urządzenie prezentuje się interesująco

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy urządzenie zostanie zaprezentowane. Nie mniej na udostępnianych przez WinFuture materiałach prezentuje się bardzo obiecująco. Zwłaszcza biorąc pod uwagę nowy system montażowy, który sprawia wrażenie wygodnego, a przede wszystkim szybszego w porównaniu do poprzedniej generacji.

Źródło: WinFuture