Oficjalnie jest to zabawka. W rzeczywistości pozwala na wiele. W moje ręce trafiła kruszyna od DJI. Mavic Mini to dron ważący 249 g i omijający nadchodzące restrykcje związane z lataniem.

Dlaczego 249 gramów? 1 gram jest zarezerwonany na kartę pamięci. W sumie dron z kartą waży 250 gramów, czyli omija wiele regulacji w sporej liczbie krajów. To waga również z baterią w środku, ale o samej baterii za chwilę. Niedawno odebrałem paczkę, a w niej był właśnie ten maluszek. Oto Dji Mavic Mini:

20191217 135424

Mały? Ciężko to ocenić na zdjęciu. No to teraz zagadka. Znajdź drona na tym zdjęciu:

R E K L A M A

20191217 135206

Pixel 1 XL. Smartphone. Jak by nie patrzeć to nie jest dron. Ale…

https://www.instagram.com/p/B6LKlF9pPU0/

Tadaaam. Do porównania nie bez powodu wybrałem smartphone. Według mnie Mavic Mini to właśnie taki smarphone. Raczej z niego nie zadzwonimy, chodzi mi o właściwości aparatu. Tym w telefonach sporo brakuje do profesjonalne sprzętu. Podobnie jest w przypadku Mavica Mini. Nie można go porównywać do profesjonalnych maszyn (kilka razy droższych). Ma swoje ograniczenia, ale można nim naprawdę sporo zdziałać.

Otwierając pokrowiec urządzenia, czuć jego jakość. To, że jest najmniejszy i najtańszy wcale nie oznacza, że został potraktowany po macoszemu.20191217 135749

Jest parę różnic, z których może wynikać cena DJI Mavic Mini. Dokładnie opowiem o nich w dłuższej recenzji. Na pewno nie ma czujników z każdej strony, ma za to 3-osiowy gimbal. Najbardziej jednak mi się podobało to, że po wyciągnięciu go z dołączonej walizki (mam fly more combo), zainstalowaniu aplikacji DJI oraz aktualizacji (60Mb) włączyłem i działa. Out of the box, bez zbędnych kombinacji. Czas odpalenia będzie zależał od prędkości Internetu. Ja włączałem go pierwszy raz na dość mocnym odludziu, więc pobieranie zajęło sporo czasu. Sama aktualizacja może 2 minuty. Take off, krótki tutorial w aplikacji, jak poruszać się dronem i w drogę. Poniższy filmik nie jest obrobiony w żaden sposób i bez zmiany jakichkolwiek ustawień.

Jest dobrze. Nie mogę się doczekać wolnego czasu, żeby lepiej przetestować tego malucha. Pełna recenzja wkrótce. DJI Mavic Mini do testów dostarczył sklep MegaDron.pl


Posłuchaj nas!