DJI Mavic Air 2 - wyciekły zdjęcia

DJI Mavic Air 2 – wyciekły zdjęcia

Opublikowano 10.03.2020 16:24 -


Bardzo interesujące wieści dla wszystkich fanów dronów, a szczególnie tych ze stajni DJI. Wygląda na to, że mamy pierwsze nieoficjalne zdjęcia nowego drona od tej marki, oznaczonego jako Mavic Air 2.

Przeciek został opublikowany przez serwis DroneDJ.com, który powołując się na jednego z użytkowników Twittera, wrzucił kilka zdjęć drona, który ma stanowić kontynuacje serii Mavic Air, tym razem z numerkiem 2.

W sieci zawrzało po publikacji użytkownika OsitaLV na Twitterze. Dron wygląda łudząco podobnie do tego, jak prezentuje się aktualny Mavic Air, oczywiście z drobnymi różnicami.

Przeciek DJI Mavic Air 2?

W zasadzie nowy Mavic Air oczekiwany był i w ubiegłym roku, ale się nie doczekaliśmy. Biorąc pod uwagę że aktualny Air został zaprezentowany oficjalnie w 2018 roku, to wychodzi na to, że to najwyższy czas na odświeżenie serii. Serwis DroneDJ poinformował, że spodziewana premiera Mavic Air 2 jest na kwiecień tego roku, ale oczywiście nie jest to potwierdzona informacja.

Patrząc na drona, to urządzenie jak wspomniałem wpisuje się w stylistykę serii. To, co zdecydowanie odstaje to sam kontroler. Sprawia wrażenie masywnego i mało kompaktowego. Zwróćcie także uwagę, że umiejscowienie telefonu nie zostało przewidziane w dolnej części, tylko w górnej. To o tyle ciekawe, że pojawia się pytanie w jaki sposób zostaną zamontowane anteny, bo nie zapowiada się by były ukryte w urządzeniu (to mogłoby tłumaczyć gabaryt samego kontrolera).

Jeśli chodzi o interfejs kontrolera, to w zasadzie mamy tam standardowe elementy, znane z poprzedniej generacji, właściwie z jedną różnicą. Pojawił się tuż koło trybu sport i normal, ten oznaczony jako Tripod.

Oczywiście jak w przypadku wszystkich przecieków, pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi, ale będziemy informować na bieżąco, gdy tylko uda nam się ustalić nieco więcej na temat potencjalnego Mavica Air 2.

Źródło: DroneDJ i Twitter

Wieści z Rozładowani.pl