DJI Mavic Air 2 oficjalnie dodany do bazy FCC!

DJI Mavic Air 2 oficjalnie dodany do bazy FCC!

Opublikowano 10.04.2020 13:58 Aktualizacja: 10.04.2020 13:59 -


Dokładnie miesiąc temu pisaliśmy o tym, że wyciekły fotki najnowszego drona od DJI, czyli Mavic Air 2. Dzisiaj pojawia się już oficjalnie wpis DJI do bazy FCC, co potwierdza jednoznacznie zbliżającą się premierę.

Oprócz drona do bazy wpisano rzecz jasna nowy kontroler. Nazwa również nie była znana, do dzisiaj. Zgodnie z przypuszczeniami będzie to po prostu Mavic Air 2. Na razie nie wiele wiemy o sprzęcie, ale powinien to być pierwszy dron do użytku “domowego”, który będzie posiadał odbiornik ADS-B, a także system transmisji Occusync lub Occusync 2.0. Ma to pomóc w polepszeniu łączności, zastępując dotychczasowe łączenia Wi-Fi.

Nowy dron od DJI będzie idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukali czegoś lepszego od wypuszczonego nie tak dawno temu Mavic Mini, a nie chcieli iść w bardziej profesjonalne serie (Mavic 2).

DJI Mavic Air 2 – wyciekły zdjęcia

PRZECIEKi DJI MAVIC AIR 2

Jak słusznie zauważył Sebastian, w swoim tekście sprzed miesiąca:

“W zasadzie nowy Mavic Air oczekiwany był i w ubiegłym roku, ale się nie doczekaliśmy. Biorąc pod uwagę, że aktualny Air został zaprezentowany oficjalnie w 2018 roku, to wychodzi na to, że to najwyższy czas na odświeżenie serii. Serwis DroneDJ poinformował, że spodziewana premiera Mavic Air 2 jest na kwiecień tego roku, ale oczywiście nie jest to potwierdzona informacja”.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie Mavic Air 2 trafi do sprzedaży, na datę premiery może mieć bez wątpienia wpływ szalejąca pandemia COVID-19. Trzymam jednak kciuki za powodzenie modelu, bo sam jestem potencjalnym chętnym do zakupu tego sprzętu.

Wieści z Rozładowani.pl