Oprócz drona do bazy wpisano rzecz jasna nowy kontroler. Nazwa również nie była znana, do dzisiaj. Zgodnie z przypuszczeniami będzie to po prostu Mavic Air 2. Na razie nie wiele wiemy o sprzęcie, ale powinien to być pierwszy dron do użytku „domowego”, który będzie posiadał odbiornik ADS-B, a także system transmisji Occusync lub Occusync 2.0. Ma to pomóc w polepszeniu łączności, zastępując dotychczasowe łączenia Wi-Fi.

Nowy dron od DJI będzie idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukali czegoś lepszego od wypuszczonego nie tak dawno temu Mavic Mini, a nie chcieli iść w bardziej profesjonalne serie (Mavic 2).

DJI Mavic Air 2 – wyciekły zdjęcia

PRZECIEKi DJI MAVIC AIR 2

Jak słusznie zauważył Sebastian, w swoim tekście sprzed miesiąca:

„W zasadzie nowy Mavic Air oczekiwany był i w ubiegłym roku, ale się nie doczekaliśmy. Biorąc pod uwagę, że aktualny Air został zaprezentowany oficjalnie w 2018 roku, to wychodzi na to, że to najwyższy czas na odświeżenie serii. Serwis DroneDJ poinformował, że spodziewana premiera Mavic Air 2 jest na kwiecień tego roku, ale oczywiście nie jest to potwierdzona informacja”.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie Mavic Air 2 trafi do sprzedaży, na datę premiery może mieć bez wątpienia wpływ szalejąca pandemia COVID-19. Trzymam jednak kciuki za powodzenie modelu, bo sam jestem potencjalnym chętnym do zakupu tego sprzętu.