Disqus wprowadza nową funkcjonalność

Disqus wprowadza nową funkcjonalność

Opublikowano 7.10.2011 9:18 - 1


Disqus to system komentarzy, który z łatwością można zainstalować do kopii swojego WordPressa. Tego typu rozwiązania mają oczywiście wiele wad ale jak się okazuje także wiele zalet. Długo zastanawiałem się czy jest sens instalować takie oprogramowanie na blogu, w końcu na próbę zdecydowałem się na alternatywne rozwiązanie IntenseDebate.

Niestety szybko byłem zmuszony z tego rozwiązania zrezygnować – gdyż działało bardzo niestabilnie. Szukając rozwiązania alternatywnego natknąłem się na Disqus, z którego jak się później okazało korzystały także większe serwisy. Ogólne zestawienie różnic między Disqus a IntenseDebate było przedstawiane na blogu

Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony, bo narzędzie to pozwala przypisać użytkownika do konkretnego konta. Niestety zdarzają się sytuacje, w których API Disqusa potrafi się wczytywać niemiłosiernie długo, jednak z reguły zwiastuje to nową funkcjonalność, którą autorzy skryptu przygotowują. Wczoraj Disqus nie działał zbyt szybko a dziś pojawił się nius o nowej funkcjonalności jaką developerzy Disqusa wprowadzili. Mianowicie – użytkownik wprowadzający komentarz otrzyma komunikat o tym co z jego wpisem się stało. To w sumie nadrobienie zaległości Disqusa, gdyż owa funkcjonalność nie jest żadną innowacją.

Osobiście czekam na system rankingów, które Disqus już wdrożył dla klientów płacących za licencję komercyjną. Może ona zmobilizować społeczność do większej aktywności ale niestety z drugiej strony powodwać obniżenie wartości merytorycznej dodawanych wpisów. Zobaczymy, czas pokaże.

Wieści z Rozładowani.pl