Disney+ szybciej niż zapowiadano? Platforma debiutuje w marcu

Disney+ szybciej niż zapowiadano? Platforma debiutuje w marcu

Opublikowano 22.01.2020 7:55 -


Powstanie platformy od Disneya wzbudziło wiele kontrowersji wśród dotychczasowych użytkowników Netflixa. Wiedzieli oni, że aby móc śledzić losy swoich ulubionych bohaterów z bajek oraz poznać Mandalorianina, będą musieli zdecydować na kolejny pakiet subskrypcji.

To jednak okazało się znacznie trudniejsze, niż można było się spodziewać. Disney+ pojawiło się w zaledwie kilkunastu krajach, w tym niewielu z Europy, ograniczając możliwość legalnego oglądania przygód Baby Yody i wielu innych postaci.

Trzeba przyznać, że Disney+ nie jest pierwszą platformą streamingową, jaka od razu po starcie została ograniczona jedynie do wybranych odbiorców. Twórcy wychodzili z założenia, że to najbardziej rozwinięte rynki są gotowe do przyjęcia kolejnej platformy. Nie mogli się jednak bardziej pomylić! W końcu Mandalorianin cieszy się dużą popularnością nawet w krajach, gdzie streaming nie jest dostępny. Producent zrozumiał swój błąd i postanowił ogłosić, że już niebawem lista krajów zostanie powiększona o kolejne pozycje.

Disney+ w UK oraz części Europy od 24 marca

Taka wiadomość trafiła wczoraj oficjalnie do mediów. Disney zapowiada, że streaming wystartuje 24 marca w krajach europejskich, co ma znacznie ograniczyć korzystanie z nielegalnych źródeł. W Polsce torrenty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem w czasie emisji Mandalorianina, bowiem serial w Holandii był dostępny nawet z polskim lektorem. Mogło to sugerować, że już niebawem doczekamy się usług Disney+, jednak data przez długi czas nie była podawana.

Większa część Europy Zachodniej już za dwa miesiące uzyska pełen dostęp do bazy filmów Disneya i nie tylko. Wśród wybranych krajów pojawiły się Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Niemcy, Włochy aż po Szwajcarię. Niestety na ten moment Polska nie została ujęta w planie, jednak mam nadzieję, że z czasem zasięg Disney+ zostanie jeszcze bardziej rozszerzony.

Jak wygląda europejski pakiet abonamentu?

Zainteresowani użytkownicy będą mieli możliwość wykupić podstawowy plan miesięczny za 6,99 euro bądź pakiet roczny za kwotę 69,99 euro. Kwota ta jest dość standardowa, jeśli wziąć pod uwagę koszt podobnych usług streamingowych, dlatego na pewno wśród fanów Netflixa znajdą się także zainteresowanie produkcjami Disneya.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl