Disney pokazał swoją usługę streamingową! Czy bajki i filmy Marvela pokonają Netflix?

Disney pokazał swoją usługę streamingową! Czy bajki i filmy Marvela pokonają Netflix?

Opublikowano 12.04.2019 13:24 Aktualizacja: 13.06.2020 13:44 -


O Disney+ słyszeliśmy już od jakiegoś czasu. Rozrywkowy gigant stwierdził, że nie ma sensu rozmieniać się na drobne, udostępniając swoje filmy innym serwisom i postanowił stworzyć swoją usługę streamingową. Teraz możemy po raz pierwszy zobaczyć, jak będzie ona wyglądać na żywo.

Serwis VoD Disney Plus będzie posiadał w swoim katalogu produkcje Disneya, Marvela, Pixara, National Geographic oraz te pod marką “Star Wars”. Na dodatek firma tylko w 2020 r. chce wydać ponad 1 mld dolarów na swoje nowe projekty, które również znajdą się w Disney+. Do 2024 r. ma być to już 2 mld dolarów rocznie.

Treści w nowej usłudze będą dostępne na komputerach, telefonach, tabletach, konsolach i telewizorach. Filmy i seriale będzie można oglądać zarówno online, jak i offline, po pobraniu na dysk. Abonament w USA ma kosztować $6.99 na miesiąc lub $69.99 na rok. Cena jest korzystniejsza od abonamentu Netfliksa, który w Stanach zaczyna się od 9 dolarów za miesiąc.

W bibliotece Disney+ na początek dostępnych będzie 500 filmów oraz 7500 odcinków filmów i seriali. To zarówno hitowe produkcje ostatnich lat, jak i klasyki (np. 30 sezonów „Simpsonów”), a także filmy familijne wytwórni 20th Century Fox. Planowane są też oczywiście nowe, m.in. 3 spin-offy “Avengers”.

Start usługi w USA zapowiedziano na 12 listopada. W ciągu kolejnych dwóch lat ma być ona już dostępna “we wszystkich regionach świata”.

Czy Disney+ wygryzie Netfliksa? Dużo będzie zależeć od dostępności w krajach, gdzie konkurencja już działa. Kolejna rzecz to katalog filmów, ale w tym wypadku czuć, że Disney będzie miał się czym pochwalić. Cena też, na chwilę obecną, jest bardziej atrakcyjna niż abonament Netflix. Pożyjemy, zobaczymy.

Wieści z Rozładowani.pl