W ostatnim kwartale serwis Disney Plus zyskał ponad 12 milionów nowych użytkowników. Gigant nie zamierza jednak się zatrzymywać i planuje już kolejne ruchy mające na celu rozbudowę usługi. Na ostatnim spotkaniu z inwestorami potwierdzono debiut w kolejnych krajach.

Disney+ podbije Azję?

Podano dokładną listę krajów, w których Disney planuje wprowadzić swoją usługę w trzecim kwartale 2021. Są to:

  • Japonia,
  • Korea Południowa,
  • Tajwan,
  • Hong Kong,
  • Tajlandia
  • Malezja.

Nie potwierdziły się więc plotki o pojawieniu się u nas Disney+ już w te wakacje. Widać, że firma ukierunkowała się na działania w Azji, gdzie grono potencjalnych klientów jest bardzo duże.

Co z Polską?

Zwolenników wprowadzenia Disney+ nad Wisłą jest bardzo wielu. Niedawno Twitter został zalany hasztagiem „#chcemyDisneyPluswPolsce„. Fani produkcji dostępnych w ramach oferty serwisu domagali się nowych informacji i daty premiery. Niedługo od amerykańskiego startu platformy miną już bowiem 2 lata. Tymczasem w naszym kraju nadal nie podano konkretnych danych o jego polskiej wersji.

Disney Plus

Co jeszcze bardziej zastanawiające, Disney, mimo konsekwentnego i długiego milczenia na temat polskiego startu serwisu, przygotowuje już od pewnego czasu polskie lokalizacje filmów i seriali. To dawało wielu osobom nadzieję na to, że w końcu otrzymamy w naszym kraju oficjalny dostęp do Disney+. Teraz gigant postanowił przerwać ciszę i podać nowe informacje.

Disney Plus – kiedy w Polsce?

Początkowo wprowadzenie Disney+ do Europy Wschodniej planowano na koniec 2021 roku. Wiemy, że tak się jednak nie stanie. Dowiedzieliśmy się jednak, że serwis Disney Plus prawdopodobnie pojawi się w Polsce latem 2022 roku.

Po wymienionych wyżej krajach azjatyckich, Disney zajmie się poszerzaniem dostępności na Bliskim Wschodzie oraz w RPA, stąd właśnie opóźnienie w stosunku do pierwotnej koncepcji. Pomocna nie okazała się także pandemia, która zdaje się spowalniać wszelkiego rodzaju operacje na rynku.

W Polsce Disney+, mimo braku oficjalnej dostępności, cieszy się ogromną popularnością. Nowe produkcje pojawiające się w serwisie cały czas mogą się chwalić dużym zainteresowaniem ze strony Polaków, którzy nie chcąc już dłużej czekać decydują się na różne niekonwencjonalne metody, aby tylko obejrzeć dany serial czy film. Kto wie, może ta cała sytuacja to genialny pomysł Disneya na zwiększenie zainteresowania platformą? Miejmy nadzieję, że dowiemy się już w przyszłym roku i data premiery nie spotka się z kolejnym opóźnieniem.