Disney+ konkurencją dla Netflixa? Serwis przedstawia plan abonamentu

Disney+ konkurencją dla Netflixa? Serwis przedstawia plan abonamentu

Opublikowano 27.08.2019 11:10 -


The Walt Disney Company od dawna podbija rynek rozrywkowy. Dotyczy to zarówno produkcji filmowych, seriali, jak i platformy dla dzieci oraz młodzieży. Disney jako program istnieje już od wielu lat, jednak zainteresowanie nowymi opcjami jest tak duże, że firma postanowiła działać. Już za kilka miesięcy użytkownicy będą mieli możliwość wykupić abonament w serwisie streamingowym, gdzie dostępne będą zarówno najnowsze, jak i te starsze produkcje. Kiedy i czego można się spodziewać?

Usługi streamingowe dostępne są już od dłuższego czasu, jednak Disney stawia w nich dopiero pierwsze kroki. Mimo to tworzy naprawdę ciekawy plan, który być może będzie w pewnym stopniu zagrożeniem dla oglądalności Netflixa. Przedsiębiorstwo ma wszystko, co jest niezbędne do utworzenia profesjonalnej platformy – odpowiedni budżet, specjalistów oraz zaplecze techniczne. Można się więc spodziewać, że będzie to naprawdę poważne przedsięwzięcie.

disney+

Propozycje Disney+ a pakiet Netflixa

Podczas konferencji D23 przedstawiciele Disneya poinformowali swoich wielbicieli, co użytkownicy otrzymają w wybranych pakietach. Disney+ będzie dostępny w dwóch opcjach: subskrypcji miesięcznej oraz rocznej.

W pakiecie miesięcznym, który ma kosztować około 7 dolarów, otrzymamy:

  • produkcje 4K,
  • możliwość oglądania programów na 4 urządzeniach jednocześnie,
  • aż 7 profili użytkowników.

Pakiet roczny z kolei ma być dostępny już od około 70 dolarów, co oznacza, że użytkownicy otrzymają aż 2 miesiące gratis.

Brzmi imponująco, prawda?

Netflix ostatnio podniósł ceny za swoje usługi i najtańszy pakiet dostępny jest dopiero od 9 dolarów. W tym użytkownik otrzymuje zaledwie jedną transmisję jednocześnie, w wersji HD. Jest to jedną z wielu przyczyn spadku oglądalności na platformie streamingowej, która w ostatnim czasie straciła wielu użytkowników. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że jeśli Disney odpowiednio przemyśli działanie swojego serwisu, zdobędzie wymarzoną popularność.

Kiedy i jakie produkcje będzie można zobaczyć na Disney+?

Disney+ ma rozpocząć transmisję już 12 listopada tego roku. Będzie można znaleźć na nim wszystkie produkcje Disnejowskie, Marvela, serię Star Wars oraz wiele innych, ciekawych propozycji. Pojawiły się również informacje, że najnowsze odcinki oryginalnych seriali Disneya pojawią się na platformie. Jak mówi sam prezes platformy Disney+ :

Spędzamy bardzo dużo czasu na planowaniu tej premiery. Uważamy jednak, że jesteśmy gotowi.

Jedyną złą wiadomością jest fakt, że w dniu premiery serwis na pewno nie będzie dostępny w naszym kraju. Uważam jednak, że jeśli odniesie on sukces na zachodzie i uda mu się przebić liczbę odsłon Netflixa, to na pewno pojawi się również w Polsce.

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]