Na ten moment czekali nie tylko fani Myszki Miki czy filmów Marvela. Od miesięcy spekulowano, jak autorski serwis VOD Disneya zmieni kształt rynku streamingowego, a także czy będzie w stanie skutecznie zagrozić znajdującemu się na pozycji lidera Netflixowi. Wkrótce wszystko może stać się jasne, albowiem Disney+ wreszcie zadebiutował na rynku.

Jak na razie usługa dostępna będzie na trzech rynkach: w USA, Kanadzie i Holandii. Już za tydzień dostęp od platformy otrzymają także mieszkańcy Australii i Nowej Zelandii. Koszt miesięcznego abonamentu Disney+ w Stanach Zjednoczonych to 6,99 USD, a rocznej subskrypcji 69,99 USD. Wiemy już, że koszt subskrypcji w Europie jest nieco wyższy – w Holandii wynosi on odpowiednio 6,99 € na miesiąc lub 69,99 € rocznie. W obu przypadkach użytkownicy mają możliwość wypróbowania platformy za darmo przez 7 dni.

https://dailyweb.pl/czy-disney-pozwoli-na-zachowanie-pobranych-filmow-nawet-po-zakonczeniu-subskrypcji/

Disney+: kiedy premiera w Polsce?

Przy okazji premiery dowiedzieliśmy się także, kiedy platforma będzie dostępna w innych krajach Europy. Wszystko wskazuje na to, że Disney+ na dobre zadomowi się na Starym Kontynencie w marcu 2020 roku. W pierwszej kolejności usługa zadebiutuje w Wielkiej Brytanii. Niemczech, Francji, Hiszpanii i Włoszech.

Niestety, wciąż brakuje oficjalnej informacji, kiedy Disney+ trafi do Polski. Choć nie brakuje głosów, że na dostęp do Disney+ będziemy musieli poczekać aż do 2021 roku, wiele wskazuje na to, że może stać się to zdecydowanie wcześniej. Strona startowa serwisu już od dłuższego czasu jest dostępna także w języku polskim, a na samej platformie pojawiły się jakiś czas temu materiały z polskim dubbingiem i napisami.

Dość niedawno informowaliśmy o tym, jakie treści są dostępne na Disney+. Choć w związku z osobnymi regulacjami licencyjnymi, europejska biblioteka platformy będzie z pewnością różnić się od amerykańskiej wersji, według najnowszych zapowiedzi, europejscy użytkownicy wciąż mogą liczyć do ponad 500 filmów pełnometrażowych oraz 7,5 tysięcy godzin seriali. Już w przeciągu najbliższych 5 lat liczba ta ma wzrosnąć do 620 filmów i 10 tysięcy godzin seriali.