W ofercie serwisu znajdziemy wszystkie produkcje oryginalne discovery+, a także wiele innych, w tym naszych rodzimych serii. Możemy zobaczyć m.in.: „Gorączka złota”, „Dzika Alaska”, „Przygoda i odkrywanie”, „Lifestyle”, „Kryminalne zagadki”, „Ciekawość”. Po raz pierwszy w historii, programy Discovery będą dostępne na taką skalę w serwisie online na życzenie. discovery+ znajdzie się w ofercie płatnej serwisu.

Discovery+ w Polsce

Oferta obejmie łącznie 2000 godzin treści, w tym produkcje własne pod marką discovery+ Originals, przygotowane specjalnie z myślą o widzach korzystających z platformy VOD. Biblioteka będzie stale wzbogacana o kolejne tytuły.
Programy dokumentalno-rozrywkowe w ofercie discovery+ zostały pogrupowane zgodnie z preferencjami widzów według ich ulubionych kategorii, takich jak: „Gorączka złota”, „Dzika Alaska”, „Przygoda i odkrywanie”, Lifestyle”, „Kryminalne zagadki”, „Ciekawość”. To intuicyjne i czytelne rozwiązanie ma ułatwiać poznawanie nowego i powiązanego tematycznie kontentu.

Estonia – katastrofa na morzu

28 września 1994 r. prom M/S Estonia zatonął w drodze z Tallina do Sztokholmu. W najpoważniejszej katastrofie morskiej w powojennej Europie zginęły 852 osoby. Od chwili tragedii, 26 lat temu, zarówno ci, którzy przeżyli, jak i ci, którzy stracili bliskich, nie ustają w staraniach, by poznać przyczynę zatonięcia. W serialu dokumentalnym „Estonia – katastrofa na morzu” świadkowie zrelacjonują to tragiczne wydarzenie, a najnowsze podwodne odkrycia rzucą światło na nowe fakty w tej sprawie.

„Największa tajemnica Mount Everest”

Błąd historyków a może tylko legenda? Czy pierwszymi podróżnikami, którzy zdobyli Mount Everest, byli faktycznie Edmund Hillary i Tenzing Norgay w latach 50-tych XX wieku? Co, jeśli ktoś dotarł tam przed nimi? W nowym dokumencie „Największa tajemnica Mount Everest” grupa himalaistów pod wodzą Jake’a Nortona – uznanego odkrywcy, podróżnika i filmowca – spróbuje rozwiązać zagadkę George Mallory’ego i Andrew Irvine’a, którzy w 1924 r. zaginęli w trakcie wyprawy na najwyższy szczyt świata. Czy rzeczywiście udało im się dotrzeć na samą górę? A może przegrali walkę z naturą w trakcie podejścia? Odpowiedzi na te pytania może udzielić słynny zaginiony aparat Irvine’a, na którego poszukiwania wyruszą śmiałkowie pod kierownictwem Nortona.

„Pasja na Krawędzi”

Bartosz Ostałowski to jedna z legend polskiej motoryzacji. Znany drifter przez lata tworzył popularnego vloga, w którym testował wyjątkowe samochody i relacjonował najważniejsze imprezy sportowe. Rozmawiał z gwiazdami motoryzacji, przedstawicielami świata sportu, biznesu, a także zwykłymi ludźmi, którzy zarazili się motoryzacyjną pasją. Jego gośćmi byli już Krzysztof Hołowczyc i Richard Hammond. discovery+ zaprasza na nową odsłonę tej lubianej przez internautów produkcji. W premierowym sezonie widzowie poznają jeszcze lepsze samochody oraz kolejnych wyjątkowych gości. Na fotelu pasażera zasiądą m.in.: Radosław Majdan, Gabi Drzewiecka czy Mateusz Gessler.

discovery+ w Polsce dostępny będzie w pakiecie Start VOD w Playerze.

/materiały prasowe TVN/


Posłuchaj nas!