Sentropy kilka dni temu na swoim blogu ogłosiło, że firma zostaje wcielona do Discorda. Jak pisze John Redgrave, CEO i jeden z założycieli Sentropy, obu firmom jest ze sobą po drodze względem bezpieczeństwa i inkluzywności społeczności Discorda.

Discord przejmuje Sentropy

Platforma do komunikacji on-line Discord, przeznaczona głównie dla społeczności gamerskiej, ma w tym momencie ponad 150 milionów aktywnych użytkowników. Tak ogromna społeczność to również wielka przestrzeń na przemoc – słowną czy graficzną. Sentropy będzie mogło od teraz dbać o bezpieczeństwo społeczności Discorda bezpośrednio.

Do tej pory z Sentropy mogłyśmy i mogliśmy mieć do czynienia w ramach ich produktu dla pojedynczych użytkowników – Sentropy Protect. Dzięki zastosowanemu AI, mogliśmy nieco posprzątać swój feed z wszelkich treści i osób, które nie życzyły nam dobrze, nie były dla nas przyjemne, czy wręcz szkodziły nam. Teraz Sentropy będzie wyłączać swoje własne produkty na rzecz włączenia do Discordu. Proces zamykania usług firmy stojącej za AI potrwa do końca września 2021 r.

Discord to ponad 19 milionów małych kanałów. Aby poprawnie nadzorować i doglądać każdy kanał, firma zatrudnia zespoły osób moderujących oraz wolontariuszy i wolontariuszki.

Każda zmiana w kierunku ukrócania i przeciwdziałania przemocy jest świetnym krokiem. Jeśli logistycznie sprawa będzie równie prosta dla osób użytkujących,to naprawdę mocno trzymamy kciuki za rozwój bezpiecznej i inkluzywnej przestrzeni na Discordzie.