Pomimo tego, że zdołałem się trochę postarzeć to i tak cały czas monitoruje, kiedy pojawi się kolejna część serii Diablo. O ile na drugą część fani musieli czekać tylko trzy lata, o tyle na trzecią – mam wrażenie, że czekam całą wieczność. Nie jest to bezpodstawne, bo 12 lat czekania to prawie cała wieczność.

Co irytuje najbardziej? Podejście firmy Blizzard, która grę zapowiedziała już w 2008 roku. Oczywiście to pewnie czysty marketing by zwrócić na siebie uwagę, ale na litość  byłem pewien, a przynajmniej rozsądek podpowiadał, że gra pojawi się nie później niż w kolejnym roku. Nic z tego, a co w zamian? Cały czas podawane daty, które bezustannie są przesuwany z premierą gry. Kpina! Uważam, że – mówiąc ładnie– co najmniej niepoważne podejście producenta.

Blizzard to nie jest małe studio, w którym pracuje kilka osób, bo w takim wypadku można by uzasadnić zwłokę, tylko potężna firma, posiadająca ogromny kapitał. Dlaczego ciągle nie udaje im się wypuścić tak popularnego tytułu? Lata mijają. Teraz co ciekawe, pojawiła się kolejna oficjalna informacja o premierze gry. Ma ona nastąpić w drugim kwartale tego roku, to świetna wiadomość, niestety jest jeden mały haczyk. Blizzard zapowiedział, że gra pojawi się bez trybu PvP, bo w innym wypadku musieliby przesunąć ponownie premierę. Moim zdaniem to niesamowita żenada, mając tyle czasu producent pozbawia grę, ulubionego trybu przez rzesze swoich fanów? Oczywiście zapewniają tym samym, że pojawi się ona wraz z aktualizacją gry w nieco późniejszym czasie – no chwała im za to.