Diabeł tkwi w szczegółach, czyli nowości w Google Maps

Opublikowano 19.08.2020 8:02 -


Już niedługo w widoku Map Google pojawi się więcej szczegółów dotyczących obserwowanej lokalizacji. Wszystko to, aby maksymalnie ułatwić nawigację.

Zapowiedziane przeprojektowanie ma ułatwić rozróżnianie naturalnych cech terenu, takich jak górskie czapy lodowe, pustynie czy też plaże i gęste lasy. Aby stało się to możliwe Google stworzyło nową technikę algorytmicznego odwzorowywania kolorów, które pozwoliło nanieść na mapy obiekty zarejestrowane za pomocą zdjęć satelitarnych. Efekt końcowy można podziwiać na opublikowanych zdjęciach porównawczych.

mapy google 2

Do tej pory Mapy Google zawierały jedynie wskazówki dotyczące obszarów leśnych lub jezior i rzek. W przypadku, gdy chcieliśmy uzyskać więcej informacji o ukształtowaniu terenu, musieliśmy skorzystać z trybu satelitarnego, co zazwyczaj wiązało się otrzymaniem dość przytłaczającej ilości szczegółów. Nowy widok stanowi pewien kompromis między tymi dwiema opcjami.

Nowa funkcja stanowi spore ułatwienie, zarówno dla kierowców jak i pieszych. Większy poziom szczegółowości będzie także zauważalny w przypadku map ulic wybranych miast, takich jak Nowy Jork, San Francisco czy Londyn. W tym przypadku widok zostanie wzbogacony o takie elementy jak chodniki, przejścia czy wysepki dla pieszych. Nowy projekt ma także uwzględniać szerokość danej drogi (oczywiście w odpowiedniej skali).

mapy google ulice

Nowe, bardziej szczegółowe mapy będą dostępne w 220 krajach obsługiwanych przez aplikację. W przypadku zmian w widoku ulic, funkcja będzie na razie testowana w kilku największych metropoliach na świecie. Podobne zmiany zostały wprowadzone w zeszłym roku także przez konkurenta Google - Apple. Kilka miesięcy firma wprowadziła aktualizację aplikacji, która znacznie zwiększyła ilość elementów wyświetlanych na mapach. W przypadku Google zmiany trafią do użytkowników jeszcze w tym tygodniu.

Wieści z Rozładowani.pl