Już od wielu lat większość narzędzi/platform uważają aplikacje mobilne za coś niezbędnego, do spełnienia potrzeb Klienta w obecnych czasach. Te trendy omijały dotychczas polską branżę hostingową, co jest o tyle dziwne, ponieważ niektóre firmy w tej branży osiągają setki milionów przychodów. Brak dostosowania do potrzeb klientów był kwestią świadomych decyzji, a nie braku zasobów.

Tymczasem od 6 miesięcy sukcesywnie wdrażana w życie jest nowa platforma zarządzania usługami w  dhosting.pl, która w 100% jest dostosowana do urządzeń mobilnych oraz posiada własne aplikacje na iOS, Android, Windows Phone.

1

Idea nowego panelu dhostingu była bardzo prosta – należy stworzyć narzędzia do zarządzania  hostingiem na tyle proste, aby laik dzięki nim mógł stworzyć nową bądź wgrać istniejącą stronę WWW. Miesiące zbierania feedbacku od klientów wskazują, że udało się ten cel osiągnąć.

Przy okazji tworzenia całkowicie nowego panelu, stworzono od podstaw wiele kreatywnych funkcjonalności, które mają za zadanie uprościć życie klientom. Z najbardziej istotnych elementów można wymienić możliwość powiązania poszczególnych elementów strony internetowej – domeny, kont ftp, bazy danych oraz skrzynek emailowych w jedną wspólną kategorię jaką jest… strona WWW. Osobiście znacznie upraszcza to pracę, ponieważ w przypadku posiadania mocno wykorzystywanego hostingu, zaczyna tworzyć się chaos spowodowany duża ilością danych. W tym kontekście bardzo przydatna jest także funkcja zapamiętywania danych do strony internetowej (np. wp-admina) oraz FTP i bazy danych bezpośrednio w panelu zarządzania. Oczywiście dostęp do tych informacji mamy dopiero po wykonaniu autoryzowanego logowania.

2

Sites Heart. Funkcjonalność działa na zasadzie huba wiedzy na temat naszych usług i informuje nas o wszelkich problemach z usługą. Spektrum przekazywanych nam danych jest bardzo szerokie, oto kilka z nich:

  • Niedostępność serwisu,
  • Wygasanie domeny (nawet w przypadku utrzymywania jej u innego rejestratora ),
  • Wszelkie problemy z ustawieniami DNS,
  • Wykrycie wysyłki nieautoryzowanego SPAMu,
  • Wykrywanie problemów z wydajnością strony,
  • Dane dotyczące obciążeń
  • I wiele innych.

Dzięki powiadomieniom na email oraz aplikacje mobilne, zawsze jesteśmy na bieżąco z naszą usługą i nic nam nie umknie. To szczególnie istotne w kontekście naszego komfortu, ponieważ brak powiadomienia oznacza po prostu brak problemu.

3

Własna serwerownia oraz unikalna platforma

Jako jedna z niewielu firm hostingowych w Polsce, dhosting.pl opiera swoje usługi na całkowicie autorskich rozwiązaniach. Idea tego kierunku jest bardzo prosta – usługi są rozwijane na podstawie bieżącego feedbacku od klientów. Taka polityka pozwala zaspokajać potrzeby Klientów oraz jednocześnie tworzyć produkty wyróżniające się wśród konkurencji.

Ważnym atutem jest posiadanie realnych rozwiązań chmurowych pozwalających na utrzymywanie online usług nawet w przypadku awarii poszczególnych serwerów. Jest to najmocniejszy punkt firmy, ponieważ infrastruktura oraz jej odporność na problemy była już wypróbowana przez wiele lat i nie grozi jej nagły spadek jakości.

Darmowe przenosiny stron & support

Prócz rozwoju narzędzi, z duchem czasu poszła także sama oferta. Od kilku miesięcy pracownicy dhosting.pl przeniosą nasz hosting (strona, bazy danych, skrzynki email) od innego dostawcy za darmo. Przenosiny nie wiążą się z niedostępnością strony, a sama migracja jest wykonywana w bezpieczny sposób w uzgodnionym z nami terminie.

„W przypadku problemów ze stroną, prosimy o kontakt z Twórcą oprogramowania” – podobne zdanie usłyszał chyba każdy, kto posiadał hosting w nazwa.pl/home.pl bądź w innych firmach traktujących klientów przez pryzmat procedury. Dhosting w tym zakresie podchodzi całkowicie indywidualnie i stara się pomóc niezależnie od tego, kto tworzył stronę. Ten element jest szczególnie istotny dla tych, których wiedza nie pozwala na weryfikację problemu np. z ich WordPressem.

Podsumowanie

Podsumowując dhosting.pl jest pierwszą w Polsce firmą hostingową, która dostosowała się do obecnych realiów świata technologii. Aplikacja mobilna poinformuje nas o problemach z naszą stroną WWW w każdym momencie, dlatego nie musimy już samodzielnie wykupywać zewnętrznych monitoringów czy też dowiadywać się, że nasza strona jest offline od użytkowników. Ponadto komu z nas nie zdarzyło się mieć potrzebę np. pilnej potrzeby wykonania zmiany na koncie hostingowym podczas braku dostępu do komputera?