Designercize - przełam blokadę twórczą, zbuduj portfolio na dribbble

Designercize – przełam blokadę twórczą, zbuduj portfolio na dribbble

Opublikowano 16.10.2019 20:36 -


Zaczęcie nad czymś pracy może być często cięższe od samego wykonania wymyślonego zadania. Myślimy nad pomysłami co by tu…

I tak mija czas, który moglibyśmy poświęcić na projektowanie. Dzisiaj natrafiłem na stronę designercize.com. Serwis serwuje nam wyzwanie projektowe.

Dla przykładu:

Design a modal confirmation component for a live show recommendations app to help athletes.

Lub:

Design a multi-user dashboard for a commercial trucking fleet management app to help families on vacation.

Serwis piękny w swojej prostocie. Mamy do wyboru 3 poziomy trudności. Możemy odświeżać wyzwanie tak długo, aż znajdziemy coś, co nas zainteresuje (ale lepiej podjąć się zadania, jeśli go jeszcze nie robiliśmy, zamiast cały czas odświeżać 😉). Do dyspozycji mamy jeszcze timer, który możemy ustawić na przedział czasu pomiędzy 10 a 60 minut (co 5 minut). I to właściwie tyle.

Muszę powiedzieć, że spodobało mi się to narzędzie. Nie tylko dla mnie do pomyślenia nad czymś innym niż zwykle. Chcę sprawdzić, czy to zażre jako ćwiczenie dla mojego zespołu, aby pobudzić myślenie. Mam w głowie zorganizować “warsztat”, na którym wylosujemy zadanie, poświęcimy 15 minut na projekt, następnie podyskutujemy nad tym, co udało nam się zrobić. Może wyjść ciekawie.

Nie tylko ja uważam to za ciekawe narzędzie, które może warto dodać do zakładek (o ile do nich zaglądasz częściej niż raz na kwartał). Spytałem Gustawa, naszego DailyWebowego sensei w dziedzinie grafiki co o tym sądzi. Gustaw odrzekł ej fajne. Czyli to nie tylko moje zdanie. Dodał również, że jak bym miał uzupełniać profil na dribbble to, czemu nie 😉. I ja się również zgadzam z taką koncepcją.

Fajne narzędzie do poćwiczenia naszych projektanckich szarych komórek, nie sądzisz?

Wieści z Rozładowani.pl