Denon CEOL N10 - Technologia, design, wszechstronność – co można ukryć w małej obudowie?

Denon CEOL N10 – Technologia, design, wszechstronność – co można ukryć w małej obudowie?

Opublikowano 19.12.2018 9:50 - Akcja Partnerska


Czy w czasach Spotify, smartfonów i głośników Bluetooth zakup kompaktowego odtwarzacza ma jeszcze sens? Produkty jak Denon CEOL N10 zdają się udowadniać, że tak.

To, że takie produkty znajdują się wciąż na rynku, jest w dużej mierze zasługą producentów, którzy byli na tyle zdeterminowani, aby dostosować je do rosnących wymagań zdigitalizowanego odbiorcy. Jednym z nich jest z pewnością Denon, co udowadnia modelem CEOL N10.

Sprzęt może wydawać się znajomy tym, którzy już wcześniej mieli styczność z produktami marki. Nowe urządzenie bazuje na sukcesie poprzednich czterech generacji CEOL, dodając do nich kilka naprawdę istotnych unowocześnień.

Urządzenie oczywiście wyposażone jest we wszystkie najpopularniejsze rodzaje łączeń. Oprócz odtwarzacza CD (WMA oraz MP3), tunera AM/FM i portu USB, znajdziemy tu także: NAS, Wi-Fi, Ethernet, Airplay 2 i Bluetooth®. Dzięki dwóm wejściom optycznym, a także funkcji zdalnego uczenia się sygnału podczerwieni, pod CEOL N10 można podłączyć także telewizor. Tym samym nasza wieża zamieni się w zaawansowany soundbar.

Głośniki dostępne w zestawie (Denon SC-N10), będące połączeniem 12-centymetrowych przetworników nisko- i średniotonowych z 3-centymetrowym głośnikiem wysokotonowym, zapewniają optymalną jakość dźwięku. Producent daje nam jednak wolną rękę, jeśli chodzi o dobór głośników – jednostka centralna (CEOL RCDN-10) jest dostępna także jako osobny produkt. Możemy więc swobodnie wykorzystać te, które już posiadamy lub zdecydować się na rozbudowę zestawu o kolejne. Mamy tutaj pełną dowolność konfiguracji – zarówno brzmieniowo, markowo, stylistycznie czy rozmiarowo.

O tym, że jak bardzo aktualny jest ten sprzęt, świadczy chociażby wyposażenie go w możliwość głosowego sterowania. CEOL N10 jest kompatybilny zarówno z Amazonową Alexą, jak i Google Assistant czy Apple Airplay2. Prawdziwą gratką wydaje się jednak funkcja Denon HEOS – bezprzewodowy system multiroom, który łącząc inne urządzenia, pozwala tworzyć w naszym domu sieć audio. HEOS pozwala połączyć w sumie aż 32 urządzenia – wliczając w to zarówno głośniki Denon, jak i inne, kompatybilne urządzenia.

HEOS daje nam także dostęp online do wszystkich głównych serwisów streamingowych (wśród nich Spotify, Tidal i Deezeer) i tysięcy stacji radiowych. Dzięki niemu wieża ponownie staje się kombajnem do odtwarzania muzyki ze wszystkich używanych przez nas nośników (od CD czy Pendrive z MP3 po Spotify). Jasne, można to samo osiągnąć, korzystając z PC (przy założeniu, że posiadamy wciąż napęd CD), jednak nie z taką jakością dźwięku. A o to chodzi tu przede wszystkim.

CEOL N10 to urządzenie, które zadowoli nie tylko wyczulonego na dźwięk melomana, ale również największego estetę. Elegancka, minimalistyczna obudowa i niewielkie rozmiary sprawiają, że sprzęt z łatwością dopasuje się do różnych stylów pomieszczeń. Model dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, białej oraz srebrnoszarej. Kluczowym elementem konstrukcyjnym jest dotykowy panel urządzenia. Jak zapewnia producent, jest on wyposażony w dwuwarstwową powłokę OLED, a przez to odporny jest na wszelkie zarysowania. Przyciski niemal natychmiastowo reagują na dotyk, potwierdzając naciśnięcie podświetleniem.

Denon CEOL N10 – specyfikacja techniczna i cena

Biorąc pod uwagę niewielkie wymiary CEOL N10, wydajność urządzenia, a także „napakowanie” pod względem technologicznym jest całkiem imponująca.

Wymiary maksymalne (szer. x gł. x wys.) w mm: 280 x 305 x 108
Waga w kg: 3.4
Obsługa formatów CD: CD / CD-R/RW / WMA / MP3
Tuner: FM (RDS) / AM
Network Audio Streaming
Spotify Connect* / Tidal* / Deezer*
Radio internetowe: tunein
HEOS Multiroom and Streaming
Voice Control
TV remote learning
Bluetooth
USB-A: DSD / WAV / FLAC / ALAC: 5.6 / 192 / 192 / 192
Ustawienia Wi-Fi: WPS / współdzielenie WiFi
Odtwarzanie bez przerw (FLAC, WAV, DSD)
Regulacja barwy dźwięku: Basy / Soprany / Balans
Moc wyjściowa (6 om, 1kHz): 60 W / 4 ohms
Liczba kanałów: 2
Pasmo przenoszenia (wejście analogowe): 20 Hz – 20 kHz
Współczynnik sygnał/szum sygnału (audio): 86dB
Całkowite zniekształcenia harmoniczne (audio): 0.1(1kHz/5W/ 4 ohms)
Zakres częstotliwości FM: 87.5 – 108 MHz
Współczynnik sygnał/szum (mono/stereo) FM: 74/70 dB
Całkowite zniekształcenia harmoniczne (mono/stereo) FM: 0.3 / 0.4%

Produkt dostępny jest w dwóch wersjach cenowych. Za samą jednostkę centralną zapłacimy około 2195 PLN, a za zestaw z głośnikami 2695 PLN. Więcej informacji na stronie producenta.


Tekst powstał przy współpracy z marką Horn.

Wieści z Rozładowani.pl