Na współpracę pomiędzy laptopami, które nie są produkowane przez Apple a iPhone’ami, narzekają ludzie na całym świecie. Chodzi przede wszystkim i synchronizację plików, importowanie zdjęć i wiele innych czynności. Żadna ze stron się nie wychylała, aby współpracę poprawić. Teraz Dell wreszcie poczyni jakieś kroki.

Dell chce przebić się do szerszego grona odbiorców. Laptopy producenta i tak są już wysoko oceniane, ale mają stać się jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Szczególnie dla użytkowników iPhone’ów.

Firma ma pozwolić na „dublowanie” aplikacji na iOS na swoich laptopach. Wszystko odbywać się będzie poprzez oprogramowanie Dell Mobile Connect, które pojawiło się w 2018 roku dla użytkowników Androida. Można za ich pomocą podłączyć telefony do notebooka.

Oprócz kopii lustrzanej danej aplikacji będzie możliwe bezprzewodowe przesyłanie plików z iPhone’a, chodzi oczywiście o zdjęcia i inne pliki. Do tej pory za pomocą wspomnianego oprogramowania, użytkownicy smartfonów od Apple mogli jedynie otrzymywać na laptopie powiadomienia, a także odbierać i wysyłać SMS-y.

Wspomniane funkcje zostaną wprowadzone na wiosnę przy okazji aktualizacji oprogramowania. Do aktualizacji kwalifikują się wszystkie laptopy z serii XPS, Inspiron, Vostro, Alienware i G, które posiadają system Windows 10.

Sam jestem posiadaczem Della i na pewno będę testować nowe narzędzie. Mam nadzieję, że wreszcie będzie działało to sprawnie i płynnie, podobnie jak z MacBookami.