Deja vu to mało powiedziane – Google tworzy sieć społecznościową

Deja vu to mało powiedziane – Google tworzy sieć społecznościową

Opublikowano 11.07.2019 12:50 -


Google przez kilka miesięcy zamykało swoją sieć społecznościową Google+. Kolejne terminy były przesuwane, później skracane i tak w kółko. Wreszcie stało się, Google+ zostało zamknięte. Teraz jednak nadchodzą informacje, że gigant buduje nową społecznościówkę.

Jaki cel przyświeca Google? Tego raczej nie wie nikt. Tak samo, jak trudno odgadnąć podstawy do tego, aby liczyć, że nowy projekt wypali. Czasami po prostu nie każdy jest stworzony do wszystkiego, mimo że Google raczej jest innego zdania i chce mieć udział w każdym rynku. A pogodzenie się z porażką w mediach społecznościowych najwidoczniej nie jest łatwe.

shoelace

Google testuje właśnie Shoelace, jest to sieć dla ludzi, którzy chcą znaleźć innych w celu dołączenia do wspólnych zajęć: od sportu po uczestnictwo w eventach. Na razie projekt działa jedynie na zasadzie zaproszeń. Misją jest połączenie osób o wspólnych zainteresowaniach. Zasada jest prosta: tworzymy wpis o wydarzeniu lub też aktywności, następnie zapraszamy znajomych lub nieznajomych do udziału. Oczywiście Shoelace będzie nam również sugerował wydarzenia odpowiednie dla nas.

Co ciekawe, w 2011 roku Google podchodził do podobnego tematu – przygotowano wtedy Schemer, który miał działać na podobnych zasadach. Była to koncepcja, testowana głównie wewnątrz firmy. Schemer został zamknięty w 2014 roku, najwidoczniej to nie był czas na takie rozwiązania. Google jednak stwierdziło, że Shoelace może idealnie trafić w moment, kiedy szeroko pojęty sharing stał się modny.

Aplikacja działa na Androidzie i iOS, jednak na razie dostępna jest tylko w Nowym Jorku. Przez chwilę można ją było pobrać ze sklepu Play, jednak już została stamtąd usunięta. Aktualnie można ją zainstalować z APK Mirror. Niestety zaproszenia do sieci nie są otwarte i trzeba poczekać na kolejny ruch ze strony Google.

Wieści z Rozładowani.pl