Kolejny tydzień oznacza kolejne darmówki od Epic Games Store.

Jak co tydzień przypominam o darmowych grach w serwisie Epic Games. Tam niezawodnie od kilku miesięcy udostępniane są pozycje raz głośniejsze, raz mniej głośne. Zawsze jednak są one warte uwagi i tak jest i tym razem.

W pakiecie dostajemy teraz dwie gierki, z czego jedna z nich to klasyka sprzed ponad dekady. Druga jest trochę nowsze i jeszcze bardziej chwytliwa, bo przenosi nas na wojnę, gdzie musimy się zmierzyć w dość specyficznych warunkach.

R E K L A M A

Darmowe gry w Epic Games

Defense Grid: The Awakening

Defense Grid: The Awakening to najlepsza gra typu tower defense, która przypadnie do gustu graczom o każdym poziomie umiejętności. Najeżdżają Cię hordy wroga i to od Ciebie zależy, czy uda się je powstrzymać – budując w strategicznych miejscach wokół bazy umocnione wieże.

Około 8 godzin rozgrywki głównej i wiele dodatkowych godzin w trybie wyzwań stwarzają graczom wyjątkowe warunki i cele. Każdy poziom można rozegrać wielokrotnie, na wiele różnych sposobów, a za zwiększoną efektywność rozgrywki przyznawane są wyższe nagrody. Defense Grid: The Awakening to 20 oryginalnych środowisk z różnie umiejscowionymi drogami, lokalizacjami dla wież i wolnymi przestrzeniami, które trzeba wziąć pod uwagę, planując strategię. W trakcie rozgrywki gracze walczą z 15 różnymi rodzajami wrogów, którzy stają się coraz silniejsi i stosują przeróżne strategie, żeby obejść systemy obronne gracza. Na każdym kolejnym poziomie wrogowie są silniejsi i trudniejsi do pokonania.

Verdun

Bezlitosna wojna pozycyjna pozwala doświadczyć intensywnych walk polegających na ataku i obronie wraz ze swoim zespołem. Verdun to pierwsza wieloosobowa gra FPS osadzona w realiach I wojny światowej, która oferuje wyjątkowe doświadczenia pola bitwy. Fabuła gry toczy się na froncie zachodnim w latach 1914–1918, podczas jednego z najbardziej krwawych konfliktów w dziejach świata. Jej twórcy inspirowali się niesławną bitwą pod Verdun z 1916 roku.
Verdun to pierwsza wieloosobowa gra FPS osadzona w realiach I wojny światowej, która rozpoczęła serię gier o tym okresie (WW1 Game Series). Okrutna specyfika walki w zwarciu podczas wojny pozycyjnej oznacza, że umiejętność korzystania z bagnetu może być równie istotna, co celność podczas strzelania.