Deep Fusion w iPhone 11! Apple już prowadzi beta testy. Jak się sprawdzi?

Deep Fusion w iPhone 11! Apple już prowadzi beta testy. Jak się sprawdzi?

Opublikowano 2.10.2019 8:01 -


Najnowszy system fotografii Deep Fusion został już wprowadzony do fazy testów w iOS 13 beta. Programiści będą mieli okazję sprawdzić, jak w praktyce będzie wyglądał udoskonalony system fotografowania w słabszym świetle. Oznacza to, że użytkownicy iPhone’ów powinni być gotowi na nadchodzące zmiany, jakie pewnie niebawem pojawią się w najnowszych modelach: 11 i 11 Pro.

Prawdopodobnie będzie to przełomowy moment w sprzęcie Apple, dzięki czemu stanie się on jeszcze bardziej rekomendowanym do robienia zdjęć. Już w tym momencie wielu użytkowników zachwala sobie moc aparatu oraz jego funkcje (w tym także Sebastian, prezentując tryb nocny), więc co dopiero się stanie, kiedy zostanie on udoskonalony?

Czym tak właściwie jest Deep Fusion?

Nowy proces przetwarzania zdjęć w słabym świetle, czyli właśnie Deep Fusion, już niedługo ma zadebiutować na najnowszych iPhone’ach. W związku z tym został on poddany testom przez developerów. Mają oni upewnić się, że system iOS 13 poradzi sobie z taką funkcją. Jeszcze kilka tygodni temu Apple uważało, że potrzebuje kolejnych aktualizacji, aby osiągnąć potrzebne ustawienia. Użytkownicy smartfonów na pewno to dostrzegli, co kilka dni bowiem pojawia się nowa aktualizacja systemu, wprowadzająca wiele zmian i niwelująca liczne problemy.

Mimo mocnego aparatu w modelach 11, nowy tryb ma stanowić ogromny krok naprzód. Zwłaszcza podczas wykonywania zdjęć w słabym bądź średnim świetle. Oczywiście Apple opublikowało kilka własnych fotografii, które wykonano w nowym trybie. Na oficjalne efekty na pewno trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, miejmy jednak nadzieję, że testerzy podzielą się swoimi spostrzeżeniami.

deep fusion

Nowy system Deep Fusion i trzy tryby działania

Wprowadzenie technologii Deep Fusion do aparatów iPhone’a 11 ma rozszerzyć tryb działania do aż trzech możliwości. Wynika to głównie ze zróżnicowania rodzaju oświetlenia oraz wykorzystywanego obiektywu, co pozwoli uzyskać możliwie najlepszy efekty podczas fotografowania. Co to takiego będzie?

  • Obiektyw szerokokątny ma wykorzystywać przede wszystkim HDR, ale również Deep Fusion do zdjęć w słabym oświetleniu,
  • Teleobiektyw będzie głównym aparatem wykorzystującym potencjał Deep Fusion,
  • Ultrawide ograniczy się tylko do Apple HDR, nie będzie on bowiem obsługiwał nowej funkcji.

W przeciwieństwie do testowanego przez Sebastiana trybu nocnego nowa funkcjonalność ma być całkowicie niewidoczna na ekranie dla użytkownika. W aplikacji aparatu nie pojawia się żadna ikonka ani wskaźnik, który mówiłby o uruchomieniu nowej funkcji. Chodzi o to, by użytkownik skupiał się na wykonywanej fotografii, a nie na uzyskaniu jak najlepszego efektu. Nie pozostaje nam zatem nic innego jak tylko wyczekiwać kolejnej aktualizacji, zawierającej właśnie dodanie funkcji Deep Fusion.

Źródło: MacRumors

Wieści z Rozładowani.pl