"Death Stranding" - kolejna odsłona gameplay'u już dostępna

“Death Stranding” – kolejna odsłona gameplay’u już dostępna

Opublikowano 13.09.2019 15:03 -


Wczoraj rozpoczęło się Tokyo Game Show, czyli największe targi gier na Wschodzie. Nie mogło się obyć bez nowych zwiastunów oraz informacji o tytułach, których twórcy podchodzą właśnie stamtąd. Jednym z najbardziej zaskakujących pokazów okazał się ten dotyczący długo zapowiadanego Death Stranding – gry o… No właśnie, tak właściwie to o czym? Do tej pory z dostępnych materiałów nie wynikało prawie nic, dlatego tym razem Hideo Kojima postanowił przedstawić główne założenia rozgrywki oraz dość obszerny gameplay, który trwa prawie 50 minut. Zobaczcie sami, jak prezentuje się Death Stranding!

Trzeba przyznać, że gra była owiana tajemnicą przez naprawdę długi czas. Jednak nie można zyskać zainteresowania wśród fanów, kiedy nie poda się żadnych konkretów. Zrozumiał to także twórca gry, który postanowił odsłaniać krok po kroku pierwsze informacje, ciekawostki, a wreszcie zwiastun. Sytuacja była naprawdę skomplikowana — żaden z graczy nie rozumiał dotąd, na czym w zasadzie polega rozgrywka. Targi w Japonii miały za zadanie to zmienić.

Nowa zapowiedź Death Stranding – czy zmieni to nastawienie zainteresowanych?

Po prezentacji na targach Tokyo Game Show do sieci trafiły dwa materiały, dotyczące Death Stranding. Pierwszy z nich to zaledwie siedmiominutowy film, opowiadający o głównych założeniach fabularnych. Gra ma przedstawiać tereny Stanów Zjednoczonych po kataklizmie, które zostaną odbudowane po zjednoczeniu się ludności.

Drugi film jest zdecydowanie bardziej interesujący, jest to bowiem 49-minutowy gameplay przedstawiający sposób rozgrywki. Ukazano tam, że Death Stranding ma łączyć w sobie kilka gatunków gier, co ma go odróżniać od dzisiejszych produkcji. Będzie to mieszanka wybuchowa: gra akcji z dodatkiem symulatora, walka o przetrwanie, zasoby i odbudowanie ludzkości. Co ciekawe na nagraniu widoczny jest początek pewnej misji, gdzie główny bohater musi prosić o zebranie zasobów innego gracza. Ale nie ma, co opowiadać — zobaczcie sami, co nowego pokazuje gameplay!

Death Stranding ma zadebiutować już 8 listopada, jednak tylko w wersji na PlayStation 4. Do tej pory na pewno będziemy mogli poznać jeszcze kilka tajemnic, jakie kryje za sobą rozgrywka utworzona przez Hidea Kojima. Są wśród Was fani takich mieszanek gatunków? Jeśli tak, to koniecznie wyglądajcie kolejnych informacji!

Wieści z Rozładowani.pl