Film Deadpool wszedł na ekrany kin (pamiętamy [*]) w 2016 roku. Sama postać była wcześniej bardzo popularna wśród fanów komiksów, jednak mimo swojej oryginalności nigdy nie dorobiła się własnego filmu. Ekranizacja doszła do skutku dzięki wysiłkom kilku zapaleńców, w tym aktora grającego Deadpoola – Ryana Reynoldsa.

Za produkcję pierwszych dwóch części odpowiada wytwórnia 20th Century Fox. Teraz jednak, według informacji potwierdzonych przez Kevina Feige z Marvel Studios, filmy mają przejść w ręce Disneya, który jest właścicielem Marvela.

Turbodopalenie na poniedziałek: nowości Netflix na początek tygodnia

Zdjęcia do „Deadpool 3” mają wkrótce się rozpocząć. Przejęcie produkcji przez Disney oznacza, że w filmie możemy spodziewać się nie tylko nawiązań do innych komiksów Marvela, ale być może nawet gościnnych występów pozostałych filmowych superbohaterów. Szefowie Marvel Studios potwierdzają również, że od teraz Deadpool będzie integralną częścią tzw. Marvel Cinematic Universe, co oznacza m.in. easter eggi, ale i ciągłość wydarzeń między filmami z Deadpoolem a innymi produkcjami Marvel Studios.

Wisienką na torcie jest fakt, że „Deadpool 3” będzie nadal filmem z kategorią R, czyli „tylko dla dorosłych”. Scenariuszem zajmują się siostry Lizzie Molyneux-Loeglin i Wendy Molyneux we współpracy z Ryanem Reynoldsem. Praca na planie rozpocznie się niestety najszybciej w 2022 roku.