Kiedy w świąteczny poniedziałek ludzie oblewali się wodą, ja i mój partner biegaliśmy od punktu do punktu, realizując zadanie konkursowe PlayStation. Udało nam się nie tylko przetrwać rywalizację, ale też uniknąć zmoczenia przez przypadkowych świętujących.

Zwykle nie biorę udziału w konkursach, zwłaszcza tych organizowanych przez wielkie firmy. Jakoś nie mam zaufania do sprawiedliwości starć, w których do wygrania są naprawdę atrakcyjne nagrody. Konkurs z okazji premiery „Days Gone” wydał mi się jednak ciekawy sam w sobie. Na czym polegał?

Używając telefonu z włączonym GPS-em, należało śledzić specjalnie przygotowaną mapkę i udać się kolejno do trzech wskazanych na niej punktów, by uzyskać kod do drugiego etapu rywalizacji. Punkty pojawiały się pojedynczo, każdy kolejny oddalony był od poprzedniego o 500 metrów. W sumie człowiek miał więc do zrobienia 1,5 km spaceru, a to, jak wiadomo, w okresie świątecznym jest wyjątkowo wskazane. Sam spacer był bardzo przyjemny, jeżeli jednak chodzi o konkurs…

R E K L A M A

Twórcy aplikacji przewidzieli, że losowo generowane na mapie punkty mogą pojawić się w miejscach niedostępnych dla randomowego człowieka. Właśnie dlatego umożliwili opcję „ponownego losowania”, gdy już na starcie zorientujemy się, że jakaś lokacja jest dla nas niedostępna. Sęk w tym, że taką podmiankę bez konsekwencji możemy zrobić tylko na samym początku gry. Gdy drugi z punktów pojawi się w niedostępnym miejscu i zresetujemy wybór algorytmu, musimy zacząć od zera. U nas doszło do tego trzy razy. Powód? Zamknięte osiedla.

Innym rozczarowaniem okazało się samo docieranie do wskazanych punktów. Osobiście liczyłam na jakąś historyjkę czy nagranie audio (taki charakter miał wstęp do całej zabawy), tymczasem w lokacjach nie działo się nic poza wibracją telefonu i otrzymaniem fragmentu kodu. Co więcej, cała ta zabawa nie doprowadziła do żadnej rewolucyjnej formuły konkursowej. Drugim zadaniem okazało się bowiem wrzucenie zdjęcia z odpowiednim hashtagiem:

https://www.facebook.com/krytyki/photos/a.411921672265157/1083416331782351/?type=3&theater

Niby zabawnie, ale po opisie gry i jej początku oczekiwałam więcej. Tak czy siak, macie jeszcze chwilkę, by sprawdzić rzecz na własną rękę. Wystarczy wejść na days-gone-ms.pl (koniecznie w wersji mobilnej). Wyniki zostaną ogłoszone 1 maja.