Krakowska firma niejednokrotnie udowadniała, że mimo tłoku na rynku hostingu w Polsce, wciąż można wyróżnić się niestandardowym podejściem do tematu. Nam szczególnie przypadły do gustu przejrzyste zasady działania – widoczne zwłaszcza w przypadku tworzenia ofert dla klientów. Uwagę zwraca także konkurencyjny cennik oraz szeroki wachlarz usług.  Dziś sprawdzamy, co Kru.pl ma do zaoferowania nieco mniejszym, często niekomercyjnym projektom.

Darmowy Hosting Kru.pl – dla kogo?

Oferta Darmowy Hosting WordPress w Kru.pl to zarówno opcja dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z tworzeniem stron www, jak i dla osób potrzebujących dodatkowego miejsca na swoje projekty. Dodatkowy hosting bez zbędnych kosztów przyda się także tym, którzy posiadają już własną stronę, lecz potrzebują przestrzeni na testowanie nowych funkcji przed ich wdrożeniem.

kru 4

Hosting uruchamiany jest w subdomenie *.freekru.pl i oferuje większość podstawowych funkcjonalności innych pakietów oferowanych przez firmę. W ramach oferty otrzymujemy jedną instalację WordPress, nielimitowany transfer danych oraz 1 GB pojemności dysku.

Dlaczego warto postawić na ofertę Kru.pl?

Przede wszystkim, dlatego, że to po prostu bardzo solidna oferta. Poza wspomnianym 1GB pojemności, otrzymujemy także konto pocztowe z autoresponderem i obsługą przez www. Na serwerze czeka nas także dostęp do bazy danych MySQL z możliwością obsługi przez phpMyAdmin, a także jedno konto FTP, obsługę .htaccess oraz podgląd statystyk naszej strony.

Kru2

Powinno być to w zupełności wystarczająco, aby umożliwić rozpoczęcie bloga, stworzenie podstawowej strony firmowej, czy też przechowywanie projektów i grafik. Jeśli jednak w którymkolwiek momencie stwierdzimy, że przydałaby się nam większa przestrzeń na dysku, czy też więcej niż jedna strona, bez problemu możemy przenieść się na wyższy plan. Do wyboru m.in. pakiety WordPress Start, Medium i Premium z nielimitowaną ilością instalacji WordPress oraz pojemnością dysku do 100 GB.

Po drugie, dlatego, że usługa jest naprawdę całkowicie bezpłatna. Podczas, gdy inne firmy przyzwyczaiły nas do tego, że hasło „darmowe” oznacza najczęściej ukryte koszty, Kru.pl, podobnie jak w przypadku innych ofert, wyznaje tu zasadę „bez kruczków i ukrytych gwiazdek”. Wszystkie zasady działania oferty są jasno określone w 1,5-stronnicowym (!) regulaminie znajdującym się na tej stronie.

Jak skorzystać z oferty?

Zamówienie należy złożyć bezpośrednio na stronie Kru.pl. Po wybraniu opcji „Zamów” przejdziemy na stronę, na której sprawdzamy, czy wybrana przez nas domena jest wolna.

Kru1

Następnie potwierdzamy zamówienie i wypełniamy rejestracyjny, potrzebny do utworzenia konta klienta. Samo wypełnienie formularza jest bardzo proste i zajmuje zaledwie kilka chwil. Następnym krokiem będzie ustawienie hasła dla naszego konta oraz wybór preferowanej metody płatności (do wyboru: PayU, PayPal oraz BitPay).

Po utworzeniu konta i finalizacji zamówienia pozostaje nam jedynie konfiguracja domeny i hostingu oraz instalacja WordPressa. Choć brzmi to nieco skomplikowanie, cały proces jest bardzo intuicyjny i nie powinien sprawić kłopotu nawet niedoświadczonym użytkownikom. Jego opis wraz z krótkim przewodnikiem krok po kroku, znajdziecie w jednym z naszych poprzednich wpisów.

Kru.pl staje się częścią grupy ITH, która oferuje kompleksowe usługi z zakresu telekomunikacji dla biznesu, hostingu i domen oraz chmury publicznej.