Darmowe materiały dla Twoich projektów i trochę inspiracji

Darmowe materiały dla Twoich projektów i trochę inspiracji

Opublikowano 20.06.2014 10:20 - 2


Witam w ten leniwy (przynajmniej dla mnie) dzień :) Dziś na łamach DailyWeb będziecie mogli zapoznać się z serwisem oferującym darmowe materiały, bardzo przydatne przy Tworzeniu zarówno stron WWW, jak i materiałów promocyjnych, dodatkowo przedstawię wam bardzo fajną, aczkolwiek prawie w ogóle nie znaną wtyczkę do Chrome`a – Panda.

gb

Serwis, o którym wspomniałem to graphicburger, nazwa bardzo dobrze odzwierciedla to co w nim się znajduje – bardzo smaczne kąski dla ludzi lubiących projektować.  5 kategorii – Mock-up`y, zestawy UI, ikony, typografia oraz tła. Każda rzecz, którą znajdziemy w serwisie, na swojej podstronie ma magiczny przycisk download. Klik i mamy ją na swoim twardzielu (czasem zdarza się przekierowanie na zewnętrzny serwis). Istnieją też wpisy sponsorowane, tych nie pobierzemy już tak łatwo na komputer :) Jakość wykonanie rzeczy, które możemy znaleźć na burgerze stoi naprawdę na wysokim poziomie. Zamiast zachwalać tutaj serwis i materiały w nim znajdujące się zachęcam was do odwiedzenia graphicburger`a i sprawdzenia samemu czy będziecie zadowoleni. Dodam jeszcze, że materiały, które pobierzemy z burgera są całkowicie darmowe, można je przerabiać i wykorzystywać do darmowych jak i komercyjnych projektów, nie musimy linkować do źródła, ale jak piszą właściciele – byłoby to miłe.

panda

Kolejną rzeczą, którą dziś chciałbym się podzielić jest wcześniej wspomniana wtyczka do Chrome`a – Panda ( tutaj możecie ją dodać do Chrome ). Darmowy dodatek, który da wam dużą dawkę inspiracji. Po zainstalowaniu zastępuje on nam pustą kartę Chroma 2 działami – po lewej stronie mamy listę nowinek z różnych blogów dostępną w kategoriach: “Hacker News “, “Designer News”, oraz listę artykułów  z “Sidebar.io”. Dodatkowo w lewej części oprócz artykułów wyświetlają się oferty pracy z doliny krzemowej :) te newsy znajdziemy po lewej stronie. Po prawej natomiast mamy wyświetlane najnowsze lub najpopularniejsze prace z dribbble lub behance. Istnieje też wersja www Pandy, dla osób bez googlowej przeglądarki. Dostępna jest tutaj.

panda2

 

Grafika promująca wpis pochodzi właśnie z graphicburgera ze zmienionym tekstem:)

 

Wieści z Rozładowani.pl