Jednym z najgorętszych trendów w projektowaniu zarówno identyfikacji wizualnych marek, jak i stron www są wektorowe ilustracje. Dziś zebrałem dla Was pięć najciekawszych serwisów z darmowymi ilustracjami, do wykorzystania w Waszych projektach.

Ilustracje pozwalają na pokazanie ludzkiej twarzy przez firmę, a także wprowadzenie odrobiny luzu do Waszych projektów. Dobre wektorowe ilustracje są teraz w cenie. Co jednak zrobić, gdy sami nie macie umiejętności, by stworzyć tego typu grafiki, a budżet projektu nie pozwala na wynajęcie zawodowego ilustratora? Można spróbować przejrzeć poniższą listę i znaleźć coś ciekawego dla siebie.

unDraw.co

Wprawdzie o unDraw.co pisał na łamach DailyWeba już Łukasz, jednak jest to wciąż jeden z najciekawszych serwisów, oferujących darmowe ilustracje, więc nie mogło go tutaj zabraknąć. Serwis posiada bazę kilkuset ilustracji, których kolorystykę możecie dostosować za pomocą zaproponowanej przez twórców palety barw, a także własnych kolorów, zdefiniowanych HEXem. unDraw.co ma także wyszukiwarkę, z której pomocą przy odrobinie kreatywności i znajomości języka angielskiego, znajdziecie interesujące Was ilustracje.

undrawco

MANYPIXELS

Manypixels to kolejna witryna, zawierająca dziesiątki ciekawych ilustracji, których kolorystykę możecie modyfikować z poziomu strony. Poza wyszukiwarką posiada ona także możliwość filtrowania ilustracji po tagach. Poza landingpage’ami czy aplikacjami, ilustracje z Manypixels sprawdzą się super w prezentacjach czy raportach.

manypixels

Drawkit

Drawkit ma uboższą bazę od dwóch zaprezentowanych wyżej serwisów. Mamy tu jednak do czynienia z prawie 60 ilustracjami w dwóch stylach. Ilustracje są bardzo atrakcyjne wizualnie i świetnie prezentować się będą w Waszych projektach. Autor regularnie uzupełnia bazę ilustracji, więc warto zapisać się do newslettera. Jeżeli pasuje Wam kreska Jamesa, to możecie zlecić mu stworzenie customowych ilustracji.

drawkit

illlustrations.co

Illlustrations to side project Vijaya Vermy z Zomato. Projektant w 100 dni stworzył 100 ilustracji, które udostępnił za darmo. Całość jest mniej spójna, niż w powyższych serwisach, jednak gdy potrzebujecie pojedynczych ilustracji, to z pewnością warto wziąć pod uwagę tę propozycję.

illlustrations

Humaaans

Jeżeli chodzi o side projecty, to nie ma wśród projektantów bardziej znanej osoby niż Pablo Stanley. Designer z InVision, twórca Sketch Together, stworzył kilka ciekawych projektów, które potem udostępnił za darmo. Jednym z nich jest Humaaans, czyli zestaw wektorowych postaci, przygotowanych jako biblioteka dla Sketcha i InVision Studio. Pablo stworzył też projekt Avaaatars – z wektorowymi awatarami, Open Doodles – z ręcznie rysowanymi postaciami czy wreszcie Butsss – z ręcznie rysowanymi, animowanymi… tyłkami. Warto przyjrzeć się także najnowszemu projektowi Stanleya – Open Peeps, czyli zestawowi wektorowych ilustracji, z których można stworzyć aż 584,688 wariantów postaci.

humaaans by pablo stanley

To już wszystkie najciekawsze serwisy, z których możesz pobrać darmowe ilustracje do swoich stron www, aplikacji czy projektów identyfikacji wizualnych. Jeżeli znasz jeszcze jakieś wartościowe witryny, to podziel się nimi w komentarzach.