Darmowe, czy płatne szablony? Themeforest czy Template Monster? Przed Wami jedna strona, by rządzić nimi wszystkimi

Darmowe, czy płatne szablony? Themeforest czy Template Monster? Przed Wami jedna strona, by rządzić nimi wszystkimi

Opublikowano 7.11.2016 10:10 - 2


Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie znalezienie nowego szablonu HTML czy motywu do WordPress, to zawsze prawdziwy koszmar. Jestem marudny, wybredny, wymagający i wychodzi ze mnie prawdziwy perfekcjonista. Żadnych półśrodków, dlatego efekt jest taki, że każda zmiana w przypadku DailyWeb trwa wieczność. Oczywiście zmieniłem swoje podejście i przez fakt, że już kilka motywów udało mi się przerobić na własną rękę, to biore pod uwage czyste propozycje HTMLowe, których niestety jakby mniej.

Oczywiście rozwiązanie szyte na miarę, to w zasadzie najlepszy pomysł. W pełni podzielam tą opinię, ale problem polega na tym, że trzeba mieć pod ręką osobę, która jest w stanie przeobrazić całą Twoją wizję motywu, zaproponować coś także od siebie, w miejscach gdzie pomysłu nie masz. Tutaj z odsieczą przychodzą gotowe motywy dla WordPress, które w jakiś sposób Twoją wizję mogą uzupełniać. A jeśli dorzucisz do tego nieco umiejętności, by taki szablon przerobić wedle własnych potrzeb, dlaczego w takim razie nie skorzystać? Właśnie taki cel przyświeca mi przy wyborze nowego motywu dla DailyWeb i wiecie co? Po 1,5 roku poszukiwań znalazłem bazę, która w połowie odpowiada moim wymaganiom, co jest absolutnym sukcesem jak dla mnie.

Oczywiście pozostaje odchudzenie go ze wszystkich śmieci, które dorzucił developer, co by się szablon lepiej sprzedawał. Dla mnie to jednak wyzwanie i pełna przyjemność, optymalizowanie szablonu pod własne potrzeby. Pozostaje jeszcze zaprojektowanie na nowo podstrony, ale i tak wiele radości, że strona główna nowego motywu pasuje mi w 70%. Poszukiwania trwały tak długo, gdyż przede wszystkim nie był to najwyższy priorytet, a coś zupełnie przy okazji. Zaglądałem właściwie tylko na ThemeForest, jako źródła najciekawszych i najświeższych propozycji.

Gdybym jednak poznał stronę (o dość słabej) nazwie Best of Themes, to moje życie mogło się stać w jakiś sposób łatwiejsze, a poszukiwania nie musiałyby tyle trwać. Czym jest ów serwis? Najprościej można go określić, jako stronę agregującą wszystkie najpopularniejsze serwisy oferujące płatne i darmowe szablony do przeróżnych systemów CMS, ale także zwykłe statyczne szablony HTML. Nie ma tam w zasadzie żadnej finezji i polotu, oprócz faktu, że zadając odpowiednie kryteria w wyszukiwarce, będziecie mogli przejrzeć wszystkie najpopularniejsze strony, w poszukiwaniu tego jednego, właściwego rozwiązania.

bott

Dużą zaletą serwisu Best of Themes jest to, że prezentuje on wszystkie szablony/motywy na całą długość strony. Przez co, możecie zobaczyć wszystkie rodzaje strony głównej przygotowanej przez developera. To ogromny komfort, odkąd każdy motyw do WordPress np. na ThemeForest najczęściej posiada po kilka wersji, z oczywistych powodów, by zainteresować użytkownika.

Co ważne, filtrowanie dostępne tuż przy wyszukiwarce sprawdza się naprawdę dobrze. Jeśli chodzi o wybór platform także nie ma na co narzekać, bo od zwykłych szablonów HTML znajdziecie tam także motywy do najpopularniejszych platform CMS czy nawet szablony email. Na chwilę obecną w bazie znajduje się ponad 900 propozycji. Ciekawa propozycja dla osób, którym przede wszystkim skończyły się pomysły, na to gdzie mogą poszukać wymarzonego szablonu.

Wieści z Rozładowani.pl