Darmowa kawa dla strajkujących kobiet. Internauci zarzucili kawiarni... dyskryminację

Opublikowano 30.10.2020 12:11 Aktualizacja: 30.10.2020 12:36 -


Kawiarnia Coffeedesk ogłosiła na swoich profilach w mediach społecznościowych, że każda kobieta, która w środę wybierze się na protest, otrzyma za darmo kubek kawy. Oburzyło to użytkowników Wykopu, którzy akcję nazwali... "dyskryminacją mężczyzn".

Coffeedesk to przede wszystkim bodaj największy sklep internetowy z kawą i kawowymi akcesoriami w Polsce. Sieć posiada także trzy kawiarnie: dwie w Warszawie i jedną w Kołobrzegu.

W środę, 28 października m.in. na Facebooku firma zamieściła post, w którym ogłosiła, że każda strajkująca w tym dniu kobieta otrzyma w kawiarniach Coffeedesk darmową kawę. "Dzisiaj w każdej z naszych kawiarni kobiety spacerujące i strajkujące dostaną pyszną kawę w prezencie, na drogę, od serca ❤️ " - zachęcał profil firmy.

Strajk kobiet - Coffeedesk i rozczarowani panowie

Tylko na Facebooku post zyskał rekordowy jak na ten profil rozgłos - po 1 dniu było ponad 500 reakcji, 179 komentarzy i 18 udostępnień. Część z nich to pozytywne opinie i głosy poparcia, ale zdarzyły się także negatywne komentarze.

mBank wspiera protestujące kobiety w Polsce – to się nazywa mieć “cojones”!

Jak się okazuje, stało się tak za sprawą udostępnienia wspomnianego posta w serwisie Wykop. Wśród odpowiedzi niezadowolonych pojawiły się opinie, że firma "dzieli społeczeństwo na lepszych i gorszych ze względu na płeć" czy też mówiące o tym, że mężczyźni również chodzą na ostatnie protesty i "szacunek należy się im na równi z paniami". - Wszyscy powinniśmy być zjednoczeni w tych trudnych czasach. Ktoś tu chyba nie przemyślał do końca akcji - pisze jeden z komentujących.

Na reakcję Coffeedesk nie trzeba było długo czekać:

Prostując wszelkie pogłoski: w ramach dzisiejszej akcji chcieliśmy wesprzeć kobiety walczące o swoje prawa, dodać im odrobinę ciepła i otuchy – tak, jak najlepiej umiemy – dzieląc się kawą. Nie chcieliśmy, żeby ktokolwiek poczuł się pominięty – wierzymy, że w dzisiejszym dniu to nie kawa była najważniejsza, lecz nasza wspólna solidarność.

- odpisała firma na Facebooku

Dzisiaj w każdej z naszych kawiarni kobiety spacerujące i strajkujące dostaną pyszną kawę w prezencie, na drogę, od...

Opublikowany przez Coffeedesk Środa, 28 października 2020

Protest kobiet jest protestem kobiet (szok!)

W tym miejscu aż chce się napisać jakąś kąśliwą uwagę w stronę Wykopowiczów, którzy przecież słyną z zamiłowania do promocji, rabatów i ogólnego "cebulactwa". Nie ma jednak sensu podsycać konfliktu i lepiej pójść za przykładem Coffeedesk - to nie kawa (choć ważna!) jest najważniejsza, ale solidarność.

Cała ta "afera" przypomina sytuację w USA, gdzie podczas protestów "Black Lives Matter" pojawiały się głosy, że "liczy się każde życie, nie tylko czarnoskórych". Cóż, panowie, w Polsce sytuacja wygląda podobnie. To jest protest kobiet. Postulaty, nomen omen, Strajku Kobiet, dotyczą, uwaga, kobiet. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczy aborcji, a więc i kobiet. To kobiety mają przejebane, nie my. Naprawdę chcecie się wykłócać o takie pierdoły?

Wspierajmy kobiety, protestujmy, pomagajmy, jak możemy. Ale jak nie potraficie przeboleć, że ktoś walczący o swoje prawa dostaje głupią darmową kawę i nazywacie to "dyskryminacją", to niestety daleko nie zajedziemy. Kobiety już dość się w tym kraju nacierpiały, a wiele z nich wspiera protesty codziennie lub prawie codziennie. Podarować im kubek ciepłej kawy to minimum co powinniśmy robić.

Wieści z Rozładowani.pl