"Dark" - sezon finałowy już w sobotę na Netflix, a teraz zobacz 60 sekundowe podsumowanie poprzednich sezonów

Opublikowano 25.06.2020 15:09 -


Wiem, że fanów serialu "Dark" w Polsce jest dość sporo, dlatego na pewno wyczekują już soboty i premiery finałowego sezonu. Data 27 czerwca oczywiście nie jest przypadkowa (27+6=33...) stąd premiera wyjątkowo właśnie w sobotę. Netflix postanowił przypomnieć w 60 sekundowym materiale wydarzenia z poprzednich dwóch sezonów.

Jeśli już obejrzeliście wszystkie poprzednie odcinki i przymierzacie się do finałowego sezonu, to powinniście poświęcić minutę na uporządkowanie w swojej głowie wydarzeń. Sam się gubiłem oglądając tę pozycję, dlatego taka przypominajka jest pomocna:

“DARK” – SEZON TRZECI

Showrunnerzy Jantje Friese i Baran bo Odar tak opowiadają o zakończeniu serialu:

“Od samego początku planowaliśmy DARK jako trylogię o podróży w czasie. Kiedy uświadomiliśmy sobie, jak dużą popularnością na całym świecie cieszył się pierwszy sezon, byliśmy wniebowzięci. W tej chwili fani mogą rozkoszować się oglądaniem drugiego sezonu, a my właśnie rozpoczęliśmy produkcję trzeciej, ostatniej już odsłony tej pełnej paradoksów sagi rodzinnej. Odpowiemy w niej na pytania, jakie dręczyły naszych widzów, i z biegiem czasu pomożemy rozwikłać wszystkie zagadki tej historii. Na pewno ciężko będzie nam pożegnać się z postaciami, które zdążyliśmy tak polubić, ale przecież początek jest końcem, a koniec początkiem”.

Dark zwiastun finałowego sezonu

Netflix przygotował także specjalną stronę, która pozwala przejrzeć losy bohaterów i odnaleźć się w czasie. Jeśli czujecie taką potrzebę powinniście odwiedzić ten link.

Kilka faktów o trzecim sezonie

  • Do grudnia w okolicach Berlina zostało nakręconych osiem godzinnych odcinków.
  • W trzecim sezonie w centrum wydarzeń ponownie znajdą się rodziny Nielsenów, Kahnwaldów, Tiedemannów i Dopplerów. Spróbują rozwikłać tajemnice małego miasteczka Winden oraz znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie: czy można rozwiązać pętlę czasu i zmienić mroczne przeznaczenie wszystkich bohaterów?
  • Kelly Luegenbiehl, wiceprezes międzynarodowych produkcji oryginalnych Netflix (International Originals Netflix): – Rozpoczęcie produkcji ostatniego sezonu DARK to znacznie więcej niż tylko początek prac nad trzecią odsłoną serii: nasza pierwsza niemiecka oryginalna produkcja dosłownie zatacza koło. Nie mogę się doczekać, aż Jantje i Bo w pełni zrealizują swój zamysł i dokończą opowiadanie tej historii oraz zdradzą wszystkie tajemnice publiczności i fanom na całym świecie, którzy od samego początku ciepło przyjęli DARK.
  • Tak jak w poprzednich sezonach, scenariusz wszystkich ośmiu odcinków napisała Jantje Friese, a wyreżyseruje je Baran bo Odar. Za zdjęcia odpowiada Nikolaus Summerer.
  • Za produkcję serialu ponownie odpowiadać będzie W&B Television. Producentami wykonawczymi są Friese oraz Odar, a także Quirin Berg i Max Wiedemann.
  • Do obsady serialu powrócą Louis HofmannJördis Triebel, Lisa Vicari, Mark Waschke, Andreas Pietschmann i Lea van Acken. Dołączą do nich Barbara Nüsse, Hans Diehl, Jakob Diehl, Nina Kronjäger, Sammy Scheuritzel i Axel Werner.
Wieści z Rozładowani.pl