Trzeci sezon „Dark” pojawi się 27 czerwca na platformie Netflix. Warto zauważyć, że dzień ten to sobota, co jest dość nietypowe dla Netflixa (zazwyczaj premiery odbywają się w piątek). Oczywiście nie jest to bez znaczenia, ale spoilerować nie chcę ;)

W opisie pod wideo możemy przeczytać:

„Ostatni cykl wkrótce się zacznie. Czy pętla w końcu zostanie przerwana? Dowiesz się już 27 czerwca. Tylko na Netflix””.

Obejrzałem serial Dark i więcej we mnie rozczarowania niż satysfakcji

„Dark” – sezon trzeci

Showrunnerzy Jantje Friese i Baran bo Odar tak opowiadają o zakończeniu serialu:

„Od samego początku planowaliśmy DARK jako trylogię o podróży w czasie. Kiedy uświadomiliśmy sobie, jak dużą popularnością na całym świecie cieszył się pierwszy sezon, byliśmy wniebowzięci. W tej chwili fani mogą rozkoszować się oglądaniem drugiego sezonu, a my właśnie rozpoczęliśmy produkcję trzeciej, ostatniej już odsłony tej pełnej paradoksów sagi rodzinnej. Odpowiemy w niej na pytania, jakie dręczyły naszych widzów, i z biegiem czasu pomożemy rozwikłać wszystkie zagadki tej historii. Na pewno ciężko będzie nam pożegnać się z postaciami, które zdążyliśmy tak polubić, ale przecież początek jest końcem, a koniec początkiem”.

[alert]Netflix – czy warto? Omówienie cen, pakietów i konkurencji[/alert]

Kilka faktów o trzecim sezonie

  • Do grudnia w okolicach Berlina zostanie nakręconych osiem godzinnych odcinków.
  • W trzecim sezonie w centrum wydarzeń ponownie znajdą się rodziny Nielsenów, Kahnwaldów, Tiedemannów i Dopplerów. Spróbują rozwikłać tajemnice małego miasteczka Winden oraz znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie: czy można rozwiązać pętlę czasu i zmienić mroczne przeznaczenie wszystkich bohaterów?
  • Kelly Luegenbiehl, wiceprezes międzynarodowych produkcji oryginalnych Netflix (International Originals Netflix): – Rozpoczęcie produkcji ostatniego sezonu DARK to znacznie więcej niż tylko początek prac nad trzecią odsłoną serii: nasza pierwsza niemiecka oryginalna produkcja dosłownie zatacza koło. Nie mogę się doczekać, aż Jantje i Bo w pełni zrealizują swój zamysł i dokończą opowiadanie tej historii oraz zdradzą wszystkie tajemnice publiczności i fanom na całym świecie, którzy od samego początku ciepło przyjęli DARK.
  • Tak jak w poprzednich sezonach, scenariusz wszystkich ośmiu odcinków napisała Jantje Friese, a wyreżyseruje je Baran bo Odar. Za zdjęcia odpowiada Nikolaus Summerer.
  • Za produkcję serialu ponownie odpowiadać będzie W&B Television. Producentami wykonawczymi są Friese oraz Odar, a także Quirin Berg i Max Wiedemann.
  • Do obsady serialu powrócą Louis HofmannJördis Triebel, Lisa Vicari, Mark Waschke, Andreas Pietschmann i Lea van Acken. Dołączą do nich Barbara Nüsse, Hans Diehl, Jakob Diehl, Nina Kronjäger, Sammy Scheuritzel i Axel Werner.
źródło: Netflix Polska